03.01.2014. 07:13
Nacionālās basketbola asociācijas divu pēdējo vietu īpašnieču duelī Jūtas „Jazz” ar Andri Biedriņu uz rezervistu soliņa ar 96:87 apspēlēja Milvoki „Bucks”. Savukārt savu septīto uzvaru pēc kārtas guvusi Goldensteitas „Warriors”, kura sameta 123 punktus pēdējo divu gadu čempiones Maiami „Heat” grozā (123:114).

„Jazz” pirms mača ar 10 uzvarām 34 spēlēs ieņēma priekšpēdējo vietu līgā, „Bucks” ar septiņiem panākumiem 32 cīņās bija pēdējā. Savstarpējā spēle gan nozīmēja, ka vismaz viena pie uzvaras šonakt tiks. Par laimīgo izrādījās „Jazz” vienība.

Andris Biedriņš bija mača pieteikumā, taču laukumā neizgāja jau astotajā spēlē pēc kārtas. Viņa pārstāvētā komanda savukārt otrajā ceturtdaļā ieguva deviņu punktu pārsvaru, kuru par spīti nelieliem satraukumiem ceturtās ceturtdaļas vidū arī izdevās noturēt līdz spēles beigām (96:87).

22 punktus uzvarētāju rindās guva Gordons Heivārds, bet double-double pievienoja Derikss Feivorss – viņam 21 punkts un 11 atlēkušās bumbas.

Savukārt Maiami šonakt pieredzēja savas komandas astoto zaudējumu sakāvi un pilnīgu bezspēcību pret Stefana Karija piedāvāto uguņošanu. „Warriors” līderis Karijs viens pats iemeta tikpat tālmetienus, cik visa „Heat” komanda kopā (astoņus), kopā mačā guva 36 punktus, turklāt atrada vēl laiku izdarīt 12 rezultatīvas piespēles.

Samērā nepieklājīgi par Krisa Boša spējām aizsardzībā izteicās arī Deivids Lī, kurš guva 32 punktus (2p. 13/17) un savāca 14 atlēkušās bumbas. Tas viss kopā noveda pie tā, ka „Heat” ielaida 123 punktus (Lebrons Džeimsa ērā „Heat” mājas spēlē pamatlaikā tik daudz nebija ielaidusi) un zaudēja ar 114:123. Džeimss izcēlās ar 26 punktiem, tiesa, pieļāva arī astoņas kļūdas, bet „Warriors” uzvarējusi jau septītajā spēlē pēc kārtas un ar vien drošāk pierāda savu piederību NBA elitei.

Par pārsteigumiem parūpējušās Ņujorkas komandas. Bruklinas „Nets” mača otrajā puslaikā pamanījās atspēlēt 16 punktu deficītu pret „Thunder”, un spēles izskaņā par savām spējām iemest visgrūtāko metienu vissvarīgākajā mirklī atgādināja Džo Džonsons, ar precīzu pustālo pēc virknes māņkustību nodrošinot „Nets” uzvaru 95:93. Derons Viljamss guva 29 punktus.

Savukārt „Knicks” viesos sagādājuši pavisam nepieplānotu zaudējumu „Spurs” basketbolistiem. Lieliskā Īmana Šamperta precizitāte no tālās līnijas (3p. 6/8) un Karmelo Entonija double-double (abiem pa 27 punktiem) izrādījās pārāka pār karsto itāļa Marko Belineli roku (32 punkti). „Knicks” spēja ierobežot Sanantonio lielo trijnieku (Dankanam deviņi punkti, Džinobili 11 Pārkeram 12), kurš kopā trāpīja tikai 12 no 32 metieniem no spēles.