26.11.2013. 07:06
Nacionālajā basketbola asociācijā savu otro uzvaru sezonā izcīnījusi Andra Biedriņa pārstāvētā Jūtas „Jazz”, kura papildlaikā ar 89:83 pieveica bez Derika Rouza palikušo Čikāgas „Bulls”. Savukārt Sanantonio "Spurs" bez variantiem atstāja Ņūorleānas "Pelicans", izcīnot 11. uzvaru pēc kārtas.

Derika Rouza operācija salauza vairāku „Bulls” līdzjutēju sirdis, taču vēl grūtāku tā padarīja Čikāgas basketbolistu dzīves, kuriem nu bija jāveicas steidzami pārkārtojumi sastāvā un taktikā, jo iepriekšējais uzbrukuma veids „ļausim Rouzam kaut ko izdomāt” vairs nedarbojās. To samērā ātri arī pamanīja NBA pēdējās vietas īpašniece Jūtas „Jazz”, kuras sastāvā joprojām nebija pieteikts latviešu centrs Andris Biedriņš.

Maču Jūtā veiksmīgāk uzsāka mājinieki un pirmajā puslaikā ieguva sešu punktu pārsvaru (40;34), kuru spēja noturēt arī līdz pēdējās ceturtdaļas sākumam, taču ar Luola Denga (24 punkti) palīdzību „Bulls” spēja rezultātu izlīdzināt (78:78). Pamatlaika beigās iespēja izraut uzvaru bija gan Gordonam Heivārdam, gan Dengam, gan Karlosam Būzeram, taču viņu neprecīzo metienu dēļ nācās spēlēt papildlaiku.

Tajā veiksmīgi nospēlēja Ričards Džefersons un Trejs Bērks, palīdzot „Jazz” izcīnīt savu otro uzvaru sezonā (bilance 2-14) ar rezultātu 89:83. „Jazz” rindās uzvaru ar 15 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm kaldināja Heivārds, kas gan nepalīdzēja komandai izrauties no pēdējās vietas kopvērtējumā. Savukārt „Bulls” sastāvā Būzeram 26 punkti un 16 atlēkušās bumbas, bet visa komanda ļoti slikti uzbruka no tālās distances- trāpīts viens no 13 tālmetieniem.

Indianas „Pacers” uzvaras pamazām kļūst par arvien mazāku pārsteigumu. Šonakt ar 98:84 pieveikta „Timberwolves”, kuras līderi nekādi nespēja tikt galā ar „Pacers” aizsardzību un realizēja tikai 32% metienu no spēles. Tikmēr Pols Džordžs un Džordžs Hils pa diviem trāpīja 19 no 23 metieniem un katrs guva pa 26 punktiem, nodrošinot „Pacers” 13 uzvaru 14 spēlēs.

Savu 11. uzvaru pēc kārtas izcīnījusi Sanantonio „Spurs”, kura neatstāja ne mazākās izredzes „Pelicans”, sakaujot to ar 112:93. Tikmēr Memfisā jau daudz līdzvērtīgākā spēlē „Rockets” tikai ar veiksmīgas ceturtās ceturtdaļas (38:23) palīdzību spēja uzvarēt bez Marka Gazola spēlējošo „Grizzlies”. Tiesa, arī „Rockets” nācās iztikt bez sava labākā spēlētāja, proti, Džeimsa Hārdena, taču viņa prombūtnes laikā pieci spēlētāji guva vismaz 11 punktus.