13.01.2015. 23:45
Šodien Latvijas basketbola līgas otrās divīzijas (LBL2) vienīgajā spēlē Meža skolā mājinieki ''BJBS Rīga/Jugla/b.a.L.L.'' spēja ceturto ceturtdaļu uzvarēt ar 29:14, taču tas neglāba no zaudējuma ar rezultātu 79:80 pret ''BJBS Rīga/Pārdaugava/LU'' komandu.

Abas pretinieces jauno gadu 10 labāko komandu grupā bija iesākušas ar zaudējumiem, tāpēc šodien bija iespēja izcīnīt pirmo panākumu. Pirmās piecas spēles minūtes labāk padevās mājiniekiem ''Jugla/b.a.L.L.'' basketbolistiem, kuri pēc Raula Avenīša divpunktu metiena panāca astoņu punktu pārsvaru (14:6), taču ceturtdaļu noslēdza tikai ar 20:19. Otrā ceturtdaļa sākās ar deviņiem gūtiem punktiem pēc kārtas ''Pārdaugava/LU'' izpildījumā (29:20), bet līdz puslaika pārtraukumam, pateicoties Linarda Jaunzema un Roberta Niedras veiksmēm uzbrukumā, pārsvars tika palielināts līdz 11 punktiem (45:34).

Trešajā ceturtdaļā Jaunzems mājinieku grozā sabēra 19 (!) punktus, kas ļāva rezultāta pārsvaru pirms pēdējām 10 minūtēm padarīt vēl komfortablāku (66:50). Taču mājinieki bija citās domās un centās spēles gaitu mainīt. Pārsvarā izceļoties centra spēlētājam Aivaram Stikutam un Avenītim, mājinieki pietuvojās līdz pat četru punktu deficītam (74:78). Pēdējā minūtē svarīgu tālmetienu mājinieku rindās realizēja Jānis Skvarnavičs (79:80), kā arī komandai bija vairākas uzbrukuma iespējas (arī pēdējās sekundes tālmetiens Gustava Treimaņa izpildījumā), taču tās palika neizmantotas, kas ļāva viesiem tomēr noturēt svarīgu uzvaru ar rezultātu 80:79.

Ļoti rezultatīvu spēli uzvarētāju rindās aizvadīja Jaunzems, kurš pie 33 punktiem (3p 1/2, 2p 12/16, 1p 6/9) pievienoja deviņas atlēkušās bumbas, tiesa nerealizēja divus soda metienus spēles galotnē. Mājinieku rindās 19 punkti Stikuta kontā. ''Pārdaugava/LU'' ar piecām uzvarām 10 spēlēs pakāpjas uz ceturto vietu, kamēr ''Jugla/b.a.L.L.'' ar divām uzvarām atrodas septītajā vietā.

''BJBS Rīga/Jugla/b.a.L.L.'' -''BJBS Rīga/Pārdaugava/LU'' 79:80 (20:19;14:26;16:21;29:14)

''Jugla/b.a.L.L.'' : Stikuts 19p., Avenītis 15, Skvarnavičs 13, Liepiņš 12, Žubulis 9, Treimanis 6, Pētersons 5, Vīksne, Viļumsons, Kļaviņš.''Pārdaugava/LU'' : L.Jaunzems 33+9ab, Lasenbergs 13, Engers 11, Niedra 9, Minājevs 6, A.Jaunzems 3, Večens 3, Klegeris 2, Ozolinkevičs, Ponomarenko, Pavliņš, Šķipars.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230