24.10.2015. 21:23
Jaunzēlandes regbija izlase Pasaules kausa pusfināla spēlē sestdien ar 20:18 (7:12) pārspēja Dienvidāfrikas Republiku (DĀR), sasniedzot titula maču.

Pirmajā puslaikā, pateicoties četriem realizētiem soda sitieniem, DĀR izvirzījās vadībā ar 12:7. Tomēr otrā puslaika sākumā, neskatoties uz spēlēšanu mazākumā, Jaunzēlandes izlasei Bodens Barets veica piezemējumu, kas deva pašreizējiem čempioniem vadību.

Aizraujošā mača beigās DĀR turpināja sist soda sitienus, ko kopā realizēja sešus, bet izraut uzvaru viņiem neizdevās. Cīņas laikā nevienai no vienībām pārsvars nebija lielāks par pieciem punktiem.

Svētdien gaidāmajā otrajā pusfinālā Austrālija sacentīsies ar Argentīnu, bet izšķirošās cīņas par medaļām notiks pēc nedēļas.

Aizvadot viena apļa turnīru, Anglijā un Velsā notiekošo sacensību ceturtdaļfinālam kvalificējās četru grupu pirmo divu vietu īpašnieces. Kā zināms, no grupas nespēja izkļūt sacensību saimniece Anglija.

Līdz šim Pasaules kausa izcīņā, kas kopš 1987.gada norisinās reizi četros gados, pa divām reizēm uzvarējušas Austrālijas, DĀR un Jaunzēlandes izlases.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2011.gadā savās mājās triumfēja Jaunzēlande, kas finālā ar 8:7 pārspēja Francijas izlasi. Tas bija 1987.gada fināla atkārtojums, kad Jaunzēlande izcīnīja uzvaru ar 29:9, iegūstot savu pirmo Pasaules kausu.

Pasaules kausa finālturnīrs regbijā tiek uzskatīts par trešajām nozīmīgākajām sporta sacensībām pasaulē aiz Vasaras olimpiskajām spēlēm un Pasaules kausa finālturnīru futbolā.