31.10.2015. 22:32
Jaunzēlandes regbija izlase sestdien spraigā Pasaules kausa izcīņas finālmačā nosargāja iekrāto punktu pārsvaru un ar 34:17 (16:3) pārspēja Austrālijas komandu, izcīnot savu trešo čempionu titulu vēsturē.

Anglijā un Velsā notiekošā turnīra finālmačs iesākās ar vairākiem realizētiem soda sitieniem - pēc 36 nospēlētām minūtēm trīs «sodus» realizēja Jaunzēlandes sportisti, bet vienreiz precīza bija Austrālijas izlase. Trīs minūtes vēlāk Jaunzēlandi pārstāvošais Nehe Milners-Skaders veica pirmo piezemējumu šajā mačā, bet realizāciju izpildīja Dens Kārters, izvirzot savu komandu vadībā jau ar 16:3.

Otrā puslaika otrajā minūtē vēl vienu piezemējumu Jaunzēlandei veica Maha Nonu, pēc kā otro realizāciju šajā mačā izpildīja Kārters. Tobrīd vēl divkārtējie čempioni Jaunzēlandes regbisti bija vadībā ar 21:3. Tiesa, 52.minūtē noraidījumu jeb dzelteno kartīti nopelnīja Bens Smits. To izmantoja Austrālijas izlase, kas spēja gūt 14 punktus pēc kārtas, atgriežot intrigu šajā mačā (17:21).

Tiesa, atlikušajās 14 minūtēs pie punktiem austrālieši vairs netika, jo veiksmīgi darbojās tieši Jaunzēlandes regbisti, lieliskam esot Kārteram, kurš guva punktus ar dropsitienu, soda sitienu un realizāciju. Tikmēr vēl vienu piezemējumu čempioniem šajā duelī realizēja Boudens Berets.

Kopā Kārters šajā mačā izcēlās ar četriem soda sitieniem, divām realizācijām un vienu dropsitienu. Tikmēr Austrālijai pa piezemējumam veica Deivids Pokoks un Tevita Kuridrani.

Zīmīgi, ka Jaunzēlande pagaidām ir vienīgā valsts, kurai izdevies triumfēt Pasaules kausā trīs reizes. Līdz šim Pasaules kausa izcīņā, kas kopš 1987.gada norisinās reizi četros gados, pa divām reizēm uzvarējušas arī DĀR un Jaunzēlandes izlases.

Arī iepriekšējā Pasaules kausā 2011.gadā savās mājās triumfēja Jaunzēlande, kas finālā ar 8:7 pārspēja Francijas izlasi. Tas bija 1987.gada fināla atkārtojums, kad Jaunzēlande izcīnīja uzvaru ar 29:9, iegūstot savu pirmo Pasaules kausu.

Kā zināms, bronzas godalgas šajā turnīrā piektdien izcīnīja Dienvidāfrikas Republika (DĀR), kas ar 24:13 (16:0) pieveica Argentīnu.

Aizvadot viena apļa turnīru, Anglijā un Velsā notiekošo sacensību ceturtdaļfinālam kvalificējās četru grupu pirmo divu vietu īpašnieces. Kā zināms, no grupas nespēja izkļūt sacensību saimniece Anglija.

Pasaules kausa finālturnīrs regbijā tiek uzskatīts par trešajām nozīmīgākajām sporta sacensībām pasaulē aiz Vasaras olimpiskajām spēlēm un Pasaules kausa finālturnīru futbolā.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230