24.10.2015. 19:53
Šovakar tika izspēlēts pirmais regbija Pasaules kausa pusfināls, kurā tikās Jaunzēlande un DĀR. Pēc līdzīgas, ātras un asas spēkošanās uzvaru ar 20:18 izcīnīja Jaunzēlande.

Kā jau jebkurš šāda līmeņa mačs, arī cīņa starp Jaunzēlandi un DĀR bija īpaši atbildīga, jo uzvarētājam pavērtos iespēja vai nu atkārtoti izcīnīt, vai saglabāt savu čempiona titulu. Un, kas vēl interesantāk, ka Pasaules kausa vēsturē nevienai komandai vēl nav izdevies izcīnīt Veba Elisa balvu trīs reizes un DĀR, Jaunzēlandei, kā arī Austrālijai ir pa diviem tituliem (vēl viens - Anglijai), tāpēc arī šajā, vēsturiskajā, aspektā spēle bija ļoti svarīga, jo tā dotu iespēju vienai no komandām cīnīties par veiksmīgākās regbija nācijas titulu.

Pirmie vadībā izvirzījās DĀR regbisti, kad Andrē Polards realizēja soda sitienu. Āfrikāņi gan ilgi vadībā nebija, jo Jaunzēlandes izlase Džeroma Keino personā, pēc visai strīdīgas epizodes, kurā varēja fiksēt piespēli uz priekšu, guva piezemējumu un jau "All Blacks" izvirzījās priekšā.

Tiesa, nevar teikt, ka kādai komandai gan šajā spēles posmā, gan puslaikā kopumā bija izteikts pārsvars, jo bīstami uzbrukumi tika veidoti uz abām pusēm, taču tie visi bija nesekmīgi un spēles toni noteica Jaunzēlandes komandas neprecīzā spēle aizsardzībā un sodu pelnīšana, kurus sistemātiski realizēja jau pieminētais Polards. Turklāt, puslaika beigās dzeltenā kartīte tika piešķirta vienīgā piezemējuma autoram Keino.

Otrajā puslaikā, lai arī jaunzēlandieši bija mazākumā, tieši viņi guva pirmos punktus, kad Dens Kārters ar dropsitienu raidīja bumbu vārtos, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem.

Kopumā cīņa turpinājās tādā pat garā kā bija iesākusies pirmajā puslaikā, proti, abas komandas asi uzbruka, mēģināja pārtvert bumbas, noorganizēt pretuzbrukumus un ar negaidītiem gājieniem pārsteigt pretiniekus, turklāt, tas viss tika darīts ļoti lielā ātrumā.

Šalka Burgera kļūda savas ieskaites zonas tiešā tuvumā pēc nospēlētām 10 minūtēm otrajā puslaikā bija, kā minimums, īstermiņā ļoti bīstama, jo "All Blacks" ieguva bumbu un viņi tādas kļūdas nepiedod. Lai arī ar pirmo uzbrukuma vilni nesanāca ienest bumbu ieskaites zonā, viņi nepadevās un īsā laikā pārvirzīja bumbu uz otru laukuma pusi, kur Mā Nonu veica lielāko distances daļu un Bodens Barets piezemēja bumbu, panākot jau piecu punktu pārsvaru esošajiem čempioniem.

Īsi pirms puslaika vidus abas komandas ātri apmainījās ar soda sitieniem, taču tas nedeva nekādu pārsvaru nevienai no komandām, turklāt spēles ātrums samazinājās un pamazām sāka parādīties Jaunzēlandes komandas fiziskais pārākums.

Tomēr, lai arī DĀR nevarēja atrast laimi uzbrukumā, viņi turpināja sist soda sitienus, šoreiz veiksmīgs bija Patriks Lambī, kurš nomainīja savainojumu guvušo Polardu. Pēc Lambī sitiena afrikāņi samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem, kas nozīmēja, ka viens precīzs sitiens pa vārtiem var viņiem atnest vadību.

Šis apstāklis lika sasparoties abām komandām, tāpēc atkal tika ieslēgti paaugstinātie ātrumi. Tomēr, lai arī kā DĀR vēlētos atspēlēties, Jaunzēlandes komanda ne tikai labi spēlēja aizsardzībā, bet arī prata atgūt bumbu un izmantot spēles laiku savā labā, tādējādi svinot uzvaru.

Līdz ar spēles finālsvilpi kļuva zināms, ka par savu trešo titulu un otro titulu pēc kārtas cīnīsies Jaunzēlande, kamēr DĀR izlasei būs jāgaida līdz rītdienai, lai uzzinātu savu pretinieku "mazajā finālā", t.i., spēlē par trešo vietu.

Piezemējumi: Kaino (5), Barets (51) -Realizācijas: Kārters (8, 52) -Soda sitieni:Kārters (59) - Polards (2, 10, 20, 38, 57), Lambī (68)Dropgols: Kārters (45)

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131