01.09.2017. 13:44

Lai iekļūtu izšķirošajā kārtā abām komandām bija jāuzvar savā trešā posma apakšgrupā. Jaunzēlandes izlase to pārliecinoši paveica grupā ar Jaunkaledonijas un Fidži izlasēm, kamēr Zālamana salām nācās pamocīties pret Taiti un Papua Jaungvineju.

Spēles, kā arī visas divu spēļu summas liktenis tika praktiski izšķirts jau pirmajās 40 minūtēs, kuru laikā jaunzēlandieši panāca sev pārliecinošu vadību ar rezultātu 3:0. Pirmos divus vārtus guva Anglijas Premjerlīgas kluba "Burnley" uzbrucējs Kriss Vuds, kamēr trešo banku iesita Austrālijā spēlējošais Kosta Barbarusess.

Cerību stariņš Zālamana salām parādījās 53. minūtē, kad pēc Jaunzēlandes izlases aizsarga pārkāpuma savā soda laukumā 11 metru soda sitienu realizēja zālamanietis Henrijs Fārodo (1:3). Taču drīz vien šis cerību stariņš tika "aizsegts ar mākoņiem", kad Nīderlandes kluba "Zwolle" spēlētājs Raiens Tomass 56. minūtē panāca 4:1 Jaunzēlandes izlases labā.

Mača galotnē 5:1 panāca Maikls Makglinčijs, kamēr jau kompensācijas laikā Kriss Vuds sev nokārtoja hat-trick. Jaunzēlandes izlasei uzvara ar rezultātu 6:1, kas nozīmē, ka atbildes spēlē viesos atliks tik vien kā nezaudēt ar vairāk nekā četru vārtu starpību. Šā pāra uzvarētāju no Pasaules kausa finālturnīra šķirs vēl viena kārta, kurā būs jāuzvar Dienvidamerikas zonas piekto spēcīgāko komandu (šobrīd - Argentīna).