08.01.2017. 09:40

2017. gada superkrosa sezona sākusies ar jaunu formātu, jo pirmo reizi sacensības norisinājās ar laika atskaiti, tāpat kā tas ir MXGP motokrosa pasaules čempionātā. Lielās 450SX klases finālbrauciena garums bija 20 minūtes un viens aplis, bet 250SX klasē bija jābrauc 15 minūtes un viens aplis.

450SX klases "hītu" sacīkstēs ātrākie bija Eli Tomaks un Kens Rocens, bet finālbraucienā startu izcēla Marvins Muskins. Vēlāk Rocens un Tomaks nonāca vadībā, kur pirmajās divās pozīcijās pavadīja sacensību pirmo pusi. Pēc tam uz otro vietu pacēlās Raiens Dangijs, vēlāk Tomaku apdzina arī Muskins, tomēr viņu spēkos nebija noķert Rocenu, kurš bija paspējis iekrāt ievērojamu pārsvaru.

Zīmīgi, ka šajā trasē Rocens spējis uzvarēt jau ar trīs dažādu ražotāju motocikliem.

Otro vietu izcīnīja Dangijs, uzvarētājam zaudējot 16 sekundes, trešais finišēja Muskins, bet 2016. gada šī posma uzvarētājs Džeisons Andersons sacensību beigu daļā spēja apdzīt Tomaku un ierindojās ceturtajā vietā.

No vadošajiem sportistiem tehnisku problēmu dēļ izstājās Čads Rīds, bet savainojuma dēļ uz finālbrauciena starta neizgāja Trejs Kanards. Pamatīgu kritienu finālā piedzīvija Maiks Alezi.

"250SX West" klasē finālsacensībās uzvarēja Šeins Makelrats, pārliecinoši aizvadot visu braucienu, finišā aiz sevis atstājot Āronu Plesingeru un Martinu Davalosu.

"Monster Energy Supercross" čempionāta otrais posms jau pēc nedēļas, 14. janvārī norisināsies turpat Kalifornijā, Sandjego pilsētā. Šosezon plānoti kopumā 16 posmi.

Izmantotie resursi:Home - Sports News, Scores, Schedules, Videos...