09.07.2014. 23:31
Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma izšķirošajā, trešajā, spēlē trešdien ar rezultātu 59:63 (21:16, 13:13, 16:16, 9:18) zaudēja Krievijas vienaudzēm, tomēr spēja kvalificēties ceturtdaļfinālam.

• Latvijas U-20 basketbolises ar panākumu sāk EČ otro posmu vakar
  • Latvijas basketbolistes pieveic arī Čehiju, iesaistoties cīņā par ceturtdaļfinālu vakar

Uzvaras gadījumā Latvija izcīnītu trešo vietu apakšgrupā, bet neveiksmes situācijā latvietēm, lai kvalificētos labāko astotniekam, bija jācer, ka paralēli notikušajā spēlē Turcija piekāpsies Spānijai. Latvijai labvēlīgais scenārijs realizējās, spānietēm esot pārākām ar 61:40 (21:1, 9:9, 20:14, 11:16).

Latvijas izlases labā 15 punktus guva Kate Aizsila, par punktu mazāk iekrāja Ance Aizsila, bet Kate Krēsliņa guva desmit punktus.

Spēles ievadā pārsvars bija Latvijas izlases pusē, kas pirmās ceturtdaļas izskaņā vairākas reizes panāca piecu punktu handikapu. Vēlāk latvietes panāca jau astoņu punktu pārsvaru, bet stabils sniegums turpinājumā ļāva komandai puslaika pārtraukumā doties pie rezultāta 34:29 savā labā.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase vadības grožus nosargāja, lai arī Krievijas pārstāves divas reizes panāca vairs tikai viena punkta atpalicību. Pēcāk latvietes izvirzījās vadībā ar septiņiem punktiem, bet četras minūtes pirms cīņas beigām viņu pārsvars bija sešu punktu izteiksmē. Turpinājumā Krievijas izlase veica iespaidīgu atrāvienu, ļaujot pretiniecēm gūt tikai vienu punktu un 41 sekundi līdz cīņas beigām panākot trīs punktu handikapu.

Pēc pretinieču kļūdas Latvijas izlase pie uzbrukuma veidošanas iespējas tika 23 sekundes pirms spēles noslēguma. Par labu ātram divpunktu metienam izšķīrās Krēsliņa, tomēr viņas mēģinājums nebija precīzs, Latvijas izlasei tādējādi piedzīvojot zaudējumu.

E apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar četrām uzvarām piecos mačos ieņem Spānija, bet tai ar trim panākumiem un spēli rezervē seko Francija. Krievija ar trim uzvarām ir trešā, bet Latvijas valstsvienība ar diviem panākumiem ierindojusies ceturtajā pozīcijā, apsteidzot Turciju, kas arī guva divas uzvaras, un Čehiju, kas ar cīņu rezervē pašlaik spēlē bez panākumiem.

Četras spēcīgākās otrā posma apakšgrupu komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet pārējās divas ar pirmā posma vājākajām vienībām aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā. Eiropas čempionāta A divīzijas sacensības atstās trīs vājākās vienības.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase tiksies ar F apakšgrupas spēcīgāko komandu - Serbiju.

Jau vēstīts, ka pirmajā posmā Latvija sākotnēji ar 69:56 pieveica Grieķiju, bet pēc tam ar 43:68 un 66:72 piekāpās ļoti spēcīgajām Francijai un Spānijai. Tieši spānietes ir iepriekšējo trīs gadu kontinenta čempiones šajā vecuma grupā.

Savukārt otro posmu Latvija sāka ar uzvaru, pirmdien ar 60:53 pieveicot Turciju, bet dienu vēlāk latvietes svarīgā cīņā ar rezultātu 59:49 pieveica vienaudzes no Čehijas.

Krievija turnīru sāka ar neveiksmi Turcijai, bet pēc tam pārspēja Beļģiju un Čehiju. Otrā posma ievadā krievietes piekāpās Francijai, bet otrdien sagādāja pirmo neveiksmi turnīrā Spānijai, ko pieveica ar 77:69.

Kā zināms, pārbaudes spēļu ciklā Latvijas U-20 izlase aizvadīja tikai trīs cīņas, reizi uzvarot U-18 valstsvienību un divreiz pārspējot vienaudzes no Baltkrievijas.

Latvijas U-20 izlases sastāvā ir astoņas basketbolistes, kuras pērn Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā izcīnīja trešo vietu un ceļazīmi uz spēcīgāko izlašu sabiedrību. Septiņām spēlētājām šis ir trešais U-20 čempionāts, bet Asnātei Fominai pat ceturtais un kopumā astotais jaunatnes čempionāts.

Tāpat Latvijas izlasei palīdz 18 gadus vecās Kate Krēsliņa un Kitija Laksa, kuras šovasar jau spēlēja Latvijas pieaugušo valstsvienībā, kas kvalificējās 2015.gada Eiropas čempionātam.

2012.gadā Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionāta A divīzijā palika vien 15.vietā, tāpēc pērn tai bija jācīnās par ceļazīmēm uz spēcīgāko komandu grupu. Pirms tam - 2005., 2009. un 2010.gadā - Latvijas izlase šajā vecuma grupā tika pie Eiropas čempionāta bronzas godalgām.