05.08.2015. 22:38

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Ik gadu speciālo internātskolu audzēkņi piedalās daudzās sporta sacensībās, un neatkarīgi no panākumiem tas vienmēr ir notikums, kas paliek bērnu sirsniņās. Taču tik tālu – Losandželosā - viņi vēl nebija bijuši, un zinot, ka būs jāsacenšas ar sportistiem no 165 valstīm, jaunieši sākumā bijuši samulsuši. Taču saņemtās medaļas bija gandarījums gan par grūtajiem treniņiem, gan sacensībām 35 grādu karstumā.

Zeltu mini šķēpmešanā ieguva Vitālijs Kuļikovs, un četrus gadus par viņu spēcīgāka pasaulē nav. "Es biju sajūsmā, ka esmu uzvarētājs no mazās Latvijas. Viegli nebija, bet uzvarēju," sacīja Kuļikovs.

Savukārt Kristīne no Upesgrīvas skolas izcīnīja zeltu augstlēkšanā un sudrabu tāllēkšanā, bet Rīgas1.speciālās internātpamatskolas peldētāji ieguva vienu zelta, vienu sudraba un trīs bronzas medaļas. Elvim Vīgantam tika zelta medaļa par 200 metru peldējumu kraulā. Puisim tā bija trešā zelta medaļa, bet nāca visgrūtāk.

Priecīga bija arī trenere un skolas direktore Laila Lapiņa, sakot, ka ir gandarīta par saviem audzēkņiem un visas skolas komandas darbu. Bet galvenais bija ne jau tas, cik un kādas medaļas katrs saņēma. Svarīgi bija sajust olimpiādes gaisotni, tikties ar citiem sportistiem un izjust savas komandas spēku.

Biedrības “Latvijas speciālā olimpiāde” darbība ir vērsta speciālo skolu audzēkņu integrēšanai sabiedrībā, organizējot un iesaistot viņus sporta spēlēs reģionālā, Eiropas un pasaules līmenī. Pēc atgriešanās no Losandželosas jauniešiem būs jāsāk gatavoties Speciālās olimpiādes ziemas spēlēm, kas notiks pēc diviem gadiem Austrijā. Pasaules speciālā olimpiāde notiek ik pēc četriem gadiem.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties