10.07.2016. 12:33
Starptautiskajā jauniešu florbolā "Prague Games" līdz ceturtdaļfinālam aizkļuva "Talsu NSS/Krauzers" zēnu U-13 florbola komanda, spēlē par iekļūšanu pusfinālā spraigā cīņā piekāpjoties vēlākajiem turnīra uzvarētājiem.

Pēc pārliecinošām spēlēm apakšgrupu turnīrā, kurā "Talsu NSS/Krauzers" izcīnīja otro vietu, spraigā cīņā piekāpjoties vien komandai no Šveices, izslēgšanas turnīru kurzemnieki sāka ar 1/16 fināla spēli ar citu Šveices komandu "Zug United White". Lai gan jau otrajā minūtē latvieši nonāca iedzinējos, turpinājums bija daudz pārliecinošāks un jau līdz pārtraukumam Talsu komanda bija panākusi 4:1 vadību, uzreiz pēc atpūtas gūstot arī piektos vārtus, bet spēli uzvarot ar 7:3. Kārtējo reizi lieliski nospēlēja Mariss Bergmanis, kuram 4 (2+2) punkti, bet Rihards Brizga izcēlās ar vienu precīzu metienu un trim rezultatīvām piespēlēm.

Astotdaļfinālā talsiniekiem pretim stājās čehu superkluba "Tatran Strešovice" jaunieši un arī šajā spēlē Talsu komanda nonāca iedzinējos jau otrajā minūtē. Tik pārliecinoši kā pret Cūgas komandu atspēlēties neizdevās, bet līdz pārtraukumam Rūdis Siliņš panāca izlīdzinājumu, bet otrā puslaika sākumā vēl viens no kurzemnieku līderiem Valters Kalnietis panāca 2:1. Jāspēlē bija vēl teju 13 minūtes, taču "Talsu NSS/Krauzers" pārliecinoši nospēlēja aizsardzībā, nosargājot minimālo pārsvaru un iekļūstot labāko astoņu komandu pulkā.

Skaidrs, ka arī turpinājumā vieglus pretiniekus gaidīt bija naivi un ceturtdaļfinālā pretim stājās vēl viena spēcīga čehu kluba "FbŠ Hattrick Brno" jaunā maiņa. Tradicionāli talsinieki otrajā minūtē nonāca iedzinējos, bet līdz pārtraukumam Mariss Bergmanis un Roberts Armands Ragovskis spēja vērst rezultātu par labu viesiem no Latvijas. Otrās trešdaļas ievadā ar dažu sekunžu intervālu abas komandas apmainījās precīziem metieniem, Talsu rindās izceļoties Kalnietim. Diemžēl tad 15 sekundēs tika ielaisti vēl divi vārti, kas uz tablo lika iedegties nepatīkamajiem 3:5. Pēdējās sekundēs čehi iemeta arī sestos vārtus, liekot latviešiem piedzīvot neveiksmi ar rezultātu 3:6.

Jāpiezīmē, ka turnīra turpinājumā tieši "FbŠ Hattrick Brno" komanda kļuva par čempioniem, finālā pārliecinoši ar 8:2 saplosot "1.AC Uhersky Brod" florbolistus. Talsinieks Mariss Bergmanis ar 18 (14+4) punktiem kļuva par turnīra piekto rezultatīvāko florbolistu, desmitniekā ar 15 (14+1) punktiem iekļuva arī Valters Kalnietis.