23.03.2013. 22:58

Pusfinālā ar rezultātu 93:66 RSU uzvarēja Avantis, savukārt ļoti saspirngtā cīņā LSPA izdevās uzveikt pagājušās sezonas čempiones BK Venspils komandu - 68:59.

JSBL fināla programma Rīgā, Meža skolā, 24.martā:

plkst. 11.00 spēle par 3.vietu: BK Ventspils vs Avantisplkst. 12.30 SPORTLAND 3punktu metienu konkursa finālsplkst. 13.15 FINĀLS: RSU vs LSPAAPBALVOŠANA

RSU pret Avantis

Pirmajā pusfinālā tikās RSU un Avantis komandas. Uz pusfinālu RSU bija pilnā sastāvā un ļoti nopietni gatavojās šai spēlei, lai to uzvarētu un rīt spēlētu par čempionu titulu. Dažādu apsvērumu dēļ Avantis šodien bija ieradušās piecu spēlētāju sastāvā. Iepriekšējās abu komandu tikšanās pirmajā un otrajā aplī beidzās ar Avantis sakāvi.

Sākoties pusfināla spēlei, jau no pirmās spēles minūtes bija jūtama RSU dominance laukumā, kas atspoguļojās ne tikai uz rezultātu tablo. Tā īsti spēles laikā Avantis nespēja izrādīt pretestību RSU un viņas turpināja palielināt pārsvaru, noslēdzot spēli ar 93:66.

Spēles labākās:

Ilze Dukāte (Avantis): 23 PTS, 15 REB, 5 BS, 1 AS

Laura Audere (RSU): 22 PTS, 9 REB, 8 ST, 7 AS, 1 BS

Lelde Ķikute (RSU): 18 PTS, 10 REB, 2 ST, 1 BS, 1 AS

Ilze Ose-Hlebovicka (Avantis): 15 PTS, 10 AS, 2 REB

Spēlē piedalījās:

RSU: U. Vorma (6 PTS), S. Langenfelde (15 PTS), M. Baroniņa (0 PTS), S. Nedaskovska (4 PTS), L. Ķikute (18 PTS), K. Lisnere (13 PTS), K. Dimante (6 PTS), I. Kravale (3 PTS), E. Miezīte (0 PTS), L. Audere (22 PTS), M. Saleniece (6 PTS).

Avantis: K. Vapne (8 PTS), I. Dukāte (23 PTS), I. Geistarde-Zaporožeca (15 PTS), I. Ose-Hlebovicka (15 PTS), A. Zariņa (5 PTS).

Sportland 3punktu metienu konkurss

Metienu konkursam varēja pieteikt 2 spēlētājas no komandas un finālā rītdien tiksies sešas labākās trīspunktu metējas:

Ieva Naudiņa (Ventspils) - 12 punkti

Arta Kublačova (LSPA) - 12 punkti

Katrīne Dimante (RSU) - 11 punkti

Signe Bulava (Rīga/Jugla) - 11 punkti

Laura Audere (RSU) - 10 punkti

Elīna Gavare (Jelgava) - 10 punkti

Konkursā piedalījās arī Vivita Morusa (6 p), Olga Lakomko (3 p), Santa Baltace (8 p),Zane Pavariņa (6 p), Anete Ozola (4p), Marika Salceviča (5 p), Ance Seikstule (3 p), Ruta Pētersone (9 p), Zane Ozoliņa (5 p), Lauma Poda (8 p), Marta Amoliņa (2 p), Ieva Jordane-Liflande (2 p), Ance Zariņa (6 p).

Metieni notiks tāpat kā kvalifikācijā, kur spēlētājas metīs uz laiku (1 minūti) no piecām pozīcijām. Meitenes cīnīsies par balvu no veikala Sportland - dāvanu karti 50 Ls vērtībā.

Ventspils pret LSPA

Otrā pusfināla cīņa vairs nebija tik viennozīmīga, kā pirmā un lai gan komandas sezonas laikā bija nospēlējušas līdzīgi, pārākas abās iepriekšējās cīņās bija Ventspils meitenes.

Arī šo spēli komandas uzsāka ļoti līdzīgi, uz maiņām vadībā izvirzoties te vienai, te otrai komandai. Puslaiku komandas noslēdza ar +5 Ventspilij par labu. Otro puslaiku ar precīziem tālmetieniem iesāka Ventspils un izmantojot to, ka pirmās 6 minūtes LSPA nespēja gūt ne punkta, izvirzījās vadībā ar +15. Šo pārsvaru LSPA spēles gaitā izdevās ne tikai atspēlēt, bet pat lieliski nospēlējot aizsardzībā, izcīnīt diezgan pārliecinošu uzvaru, neitralizējot Ventspils snaiperes. Spēles rezultāts 68:59.

Ieva Naudiņa (Ventspils): 16 PTS, 8 AS, 7 REB, 5 ST

Lauma Poda (LSPA): 16 PTS, 10 REB, 1 ST

Linda Sarja (LSPA): 19 PTS, 8 REB, 2 ST

Ventspils: I. Naudiņa (16 PTS), A. Braunfelde (0 PTS), Z. Pavariņa (8 PTS), L. Kalniņa (7 PTS), A. Erdmane (12 PTS), S. Gūtmane (2 PTS), S. Janovska (2 PTS), A. Vanaga (12 PTS), K. Kondaurova (0 PTS).

LSPA: A. Kublačova (19 PTS), A. Grosberga (0 PTS), L. Poda (16 PTS), A. Čunda (6 PTS), A. Videniece (2 PTS), L. Sarja (19 PTS), S. Jākobsone (4 PTS), L. Bērziņa (2 PTS)