22.07.2015. 09:55
No agra rīta līdz vēlam vakaram otrdien Beļģijas pilsētā Zolderā tika aizvadītas 2015. gada pasaules čempionāta sacensības BMX riteņbraukšanā bērnu un jauniešu līdz 14 gadiem grupām. No Latvijas sportistiem sudraba godalgu izcīnīja Kristers Apels, bet lielo finālu sasniedza vēl astoņi jaunie mūsu braucēji.

Otrdien ar vairāk nekā 14 stundu garu sacensību maratonu bērniem un jauniešiem līdz 14 gadiem Beļģijas pilsētā Zolderā startēja 2015. gada pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Sezonas nozīmīgākajās sacensībās ļoti kupli pārstāvēti ir arī Latvijas dažāda vecuma un meistarības grupu sportisti.

Pirmajā sacensību dienā vienīgo godalgu Latvijai izcīnīja B8 grupas jaunais sportists Kristers Apels. «Rīgas Favorīta» klubu pārstāvošais carnikavietis spraigā cīņā izcīnīja otro vietu finālbraucienā. Šajā grupā lielajā konkurencē līdz finālam aizkļuva arī Emīls Allers. Mārupietis tajā ieguva piekto pozīciju.

B14 jauniešu grupā finālistu pulkam kvalificējās būvniecības uzņēmuma «MONUM» atbalstītās Latvijas jaunatnes BMX izlases sportists Reino Liepiņš. Talantīgais sportists, kurš ikdienā pārstāv «Rīgas Favorīta» klubu, dienas izšķirošajā braucienā finišēja ceturtajā pozīcijā, kas ir viens no trenera Jāņa Lapsiņa audzēkņa līdz šim lielākajiem sasniegumiem. Labs panākums arī par gadu jaunākajam Saldus kluba «Ozolēni» sportistam Ronaldam Rītiņam. Arī viņš iekļuva finālā, kurā aizraujošajā cīņā finišēja ceturtajā vietā.

Finālistu pulkā lielajās sacensībās iekļuva vēl pieci mūsu valsts mazie braucēji. G9 meiteņu grupā ceturto vietu izcīnīja «Mītavas kumeļu» braucēja Paula Kibare, bet viņas kluba biedrene Paula Zavinska noslēdza labāko sešinieku. Sestās vietas lielajā finālā izcīnīja arī G5 -7 grupas jaunā sportiste Luīze Pommere un B5 -6 grupas braucējs Markuss Domorackis. Tikmēr Rihardam Laimītem septembris septītā pozīcija B7 konkurencē.

Jau trešdien pasaules čempionātā sacensības aizvadīs vecāko jauniešu grupu un amatieru konkurenču sportisti. Tikmēr elites un junioru braucēji sezonas nozīmīgākajās sacensībās iesaistīties piektdien, kad gaidāmi kvalifikācijas braucieni, bet izšķirošās cīņas norisināsies sestdien.