08.02.2017. 17:55

Papildus Latvijas čempiona titulam motokrosā, Ričards ir arī trīskārtējs Latvijas karatē čempions, azartisks hokeja spēlētājs un uz slēpēm stāv jau no divu gadu vecuma. Kā pats atzīst, tad ir liels cīnītājs un nekad nepadosies, ja vajadzēs stums moci līdz finišam, jo pats galvenais esot finišēt katrās sacensībās. Runāt gan Ričardam nepatīk, labāk dodas uz trasi vai treniņiem, taču mums izdevās nedaudz aprunāties ar šo aktīvo puisi.

Kad un kā aizsākās Tavas gaitas motokrosā?

- "Nemācēju vēl ar riteni braukt, kad tētis man četros gados nopirka ķīniešu kvadriņu. Nepatika īsti ar kvadriņu un pēc dažiem mēnešiem iedeva solo mocīti. Solo man iepatikās un jau četros, piecos gados man tika nopirkts "KTM" mocītis, un tiku aizvests pie Valda Vanaga, kas ir mans pirmais un pašreizējais treneris. Tā lieta iepatikās un padevās, ātri tiku palaists startēt sacensībās. Pirmajā sezonā L.A.M.A. sacensībās jau tiku pie kausiņiem un šobrīd tie ir sakrājušies ap 60. Savā pirmajā sezonā Latvijas čempionātā ierindojos desmitajā vietā."

Ko draugi un klasesbiedri saka par to, ka nodarbojies ar motokrosu?

- "Neko īpašu, jo es baigi nerunāju par motokrosu un saviem sasniegumiem. Man vairāk patīk braukt un darboties trasē, nevis stāstīt, ko daru. Mans lielais brālis gan stāsta un lepojas par maniem sasniegumiem."

Ko vēl dari ārpus motokrosa?

- "Esmu trīskārtējs Latvijas čempions karatē. Tagad gatavojos martā paredzētajam Eiropas Junioru čempionātam, kas norisināsies Berlīnē. Spēlēju arī hokeju Ogres jauniešu komandā un patīk braukt ar skrituļslidām un riteni. No divu gadu vecuma tētis arī ved uz kalnu, un man patīk slēpot. Man ir ļoti aktīvs tētis, tāpēc nav daudz brīva laika, jo visu laiku kaut kur braucam un kaut ko darām."

Kādi ir lielākie šīs sezonas mērķi?

- "Piedalīšos Latvijas un Lietuvas čempionātā, kā arī braukšu uz Franciju, kur notiek speciālas sacensības jauniešiem. 2016. gadā tur sevi pierādīju, izcīnot trešo vietu. Savus lielākos mērķus sasniedzu pagājušajā gadā, kad startēju MX50 klasē. Šogad noteikti jācīnās par augstākām vietām visās sacensībās, kurās piedalīšos. Šis gads man būs pārejas gads uz 65cm3 mocīti. Cītīgi strādāsim ar treneri un tēti pie braukšanas tehnikas attīstīšanas, un tas būs šī gada galvenais uzdevums – kļūt tehniskākam un labākam."

Kuras trases pašam patīk visvairāk?

- "Ļoti patīk Stelpe, jo varu visus lēcienus pārlēkt ar 50cm3 mocīti. Ļoti patīk trases, kur ir daudz elementu un, kuras ir sarežģītas. Vieglas trases ar garām taisnēm īsti nepatīk, jo tad svarīgāk ir, cik ātri iet tavs mocis, nevis kā tu māki braukt. Patīk arī "x99/Slīterāni" mototrase Jekabpilī. Esmu tur braucis un bija interesanti, jo tajā ir daudzi tramplīni, un tā ir sarežģīta."

Vai Tev ir kādi elki?

- "Sekoju līdzi un skatos kā brauc Pauls Jonass, Džeims Stjuarts un Antonio Kairoli. Kādreiz gribētos pabraukt kopā ar Paulu... kad izaugšu un braukšu ar "lielo" moci, noteikti mēģināšu ar viņu pabraukt vienā trasē."

Ričarda lielākais atbalsts ir viņa ģimene un lielais brālis, kurš vēl pats nesen nodarbojās ar motokrosu. Ja Ričardam par savām gaitām motokrosā runāt nepatīk, tad lielais brālis to dara ar vislielāko lepnumu. "Foršs man mazais brālis. Kad vēl pats nodarbojos ar motokrosu, cīnījāmies katrā treniņā. Protams, es biju nedaudz ātrāks, bet Ričards nekad nepadevās un, ja bija iespēja, tad lika man sānos un neatdeva nevienu metru trasē. Ar brāli daudz atpūšamies kopā, kā arī apmeklējam dažādus pulciņus un sporta nodarbības," stāsta brālis.

Ričarda aktivitāti un entuziasmu varēsim vērot jau pavisam drīz – 2. aprīlī, kad Liepājā, "Laumas" mototrasē tiks dots starts Latvijas čempionātam motokrosā

Izmantotie resursi:Jaunumi - x99Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties