24.07.2016. 11:25
Latvijas jaunais motokrosa braucējs Edvards Bidzāns svētdien Čehijā kļuva par Eiropas čempionu EMX65 klasē.

Sestdien pirmajā braucienā Bidzāns finišēja trešais, bet svētdien otrajā guva uzvaru, kas summā ar 45 punktiem deva pārliecinošu panākumu. Otro vietu ar 38 punktiem izcīnīja itālis Matteo Luidži Russi.

Vēl no Latvijas sportistiem jaunākajā klasē sesto vietu guva Kārlis Alberts Reišulis, kurš braucienos izcīnīja devīto un sesto vietu, 21.pozīcijā palika Jānis Kubuliņš, Aleksis Araids ieņēma 27.vietu, bet Roberts Lūsis un Kirils Maslovs tika klasificēti attiecīgi 29. un 30.pozīcijā.

Vēlāk svētdien norisināsies otrais brauciens arī EMX85 klasē, kur sestdien pirmajā braucienā Kristiāns Freimanis guva 11.vietu.

Latvijas motosporta jaunā paaudze 2016.gada sezonas laikā aizvadīja četrus Eiropas čempionāta Ziemeļaustrumu (NE) zonas posmus, kuru laikā risinājās cīņa par iespēju iekļūt finālā, tam kvalificējoties deviņiem Latvijas sportistiem.