06.11.2014. 22:52
Šodien Leksandā (Zviedrija) un Helsinkos (Somija) startēja jaunā hokeja Eirotūres sezona. Somijas izlase ar 2:1 pārspēja Čehiju, bet Zviedrija pēcspēles metienu sērijā ar 5:4 uzvarēja Krieviju.

Somija savā galvaspilsētā uzņēma Čehijas izlasi. Pirmā perioda beigās Jarko Immonens izvirzīja vadībā mājiniekus, bet somu TPS kluba uzbrucējs Radeks Smolenaks otrās trešdaļas sākumā izlīdzināja rezultātu. Uzvaras vārtus somu labā otrā perioda vidū guva Olli Palola. Juha Metsola Somijas izlases vārtos atvairīja 28 no 29 Čehijas izlases hokejistu metieniem.

Zviedrijas izlase tikmēr "Tegera Arena" sacentās ar Krievijas valstsvienību. Patrika Herslija vārti vairākumā un Andreasa Engkvista ripa mazākumā ļāva zviedriem pēc pirmā perioda doties pārtraukumā ar divu vārtu pārsvaru (2:0), taču otrās trešdaļas sākumā Krievija nedaudz vairāk kā triju minūšu laikā iemeta trīs ripas un pārņēma vadību. Mājinieki spēja atkal izvirzīties priekšā, taču Oļega Znaroka trenētā Krievija vēlreiz izlīdzināja rezultātu, un mača uzvarētājs bija jānosaka pēcspēles metienu sērijā. Tajā Andrē Petersons un Linuss Klāsens pa reizei pārspēja Staņislavu Gaļimovu, kura komandas biedri nespēja atbildēt ar līdzīgām darbībām pie pretējiem vārtiem – Zviedrija sāk Eirotūres sezonu ar uzvaru (5:4 pēcspēles metienos).

Rīt izlasēm būs brīvdiena, bet nākamās spēles tiks aizvadītas 8. un 9. novembrī. Visi atlikušie mači tiks izspēlēti Helsinkos.

Šajā sezonā Eirotūre ir piedzīvojusi pamatīgas pārmaiņas. Iepriekšējā četru posmu formāta vietā būs divi posmi ar papildus spēlēm trijās nedēļas nogalēs februārī un aprīlī. No šīs sezonas Eirotūres ietvaros vairs netiks aizvadīti tradicionālie "Oddset Hockey Games" (Zviedrijā) un "Czech Hockey Games" posmi.

Somija - Čehija 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)Vārti: 16:15 Immonens (Pesonens, Koistinens, vair.) 1:0, 24:24 Smolenaks (Kubaliks) 1:1, 31:27 Palola (Filpula, Kousa, vair.) 2:1.Metieni: 23:29.Soda minūtes: 4:10.Vārtsargi: Pavels Francouzs – Juha Metsola.

Zviedrija - Krievija 5:4 (2:0, 1:3, 1:1, 0:0, 1:0)Vārti: 1:35 Herslijs (Danielsons, Klāsens, vair.) 1:0, 12:21 Engkvists (Britens, maz.) 2:0, 30:50 Kugriševs (Sļepiševs) 2:1, 31:41 Kokarevs (Zubovs, Radulovs) 2:2, 34:03 Radulovs (Zubovs, Medvedevs, vair.) 2:3, 36:09 Ulstrēms (Urboms, Klāsens) 3:3, 45:04 Vandels (Fransons, vair.) 4:3, 45:57 Sļepiševs (Kugriševs) 4:4, 65:00 Petersons 4:5.Metieni: 34:29.Soda minūtes: 16:10.Vārtsargi: Anderss Nilsons – Staņislavs Gaļimovs.

Izmantotie resursi:Eurohockey.com - all about European ice hockeySvenska Ishockeyförbundet