23.02.2014. 21:45
Šonedēļ debiju piedzīvojušajā Riodežaneiro WTA "Inernational" sērijas turnīrā triumfēja Japānas tenisiste Kurumi Nara, izcīnot karjeras pirmo vienspēļu titulu WTA līmenī. Spēlējot savā pirmajā finālā, Nara ar 6:1, 4:6, 6:1 uzveica turnīra pirmo raketi Klāru Zakopalovu no Čehijas.

"Rio Open" ir jauns turnīrs WTA tūres kalendārā, kas ir sezonas pirmās sacensības uz māla seguma. Kamēr elites pārstāves sacentās prestižajā "Premier" sērijas turnīrā Dubaijā, otrā ešelona tenisistēm bija iespēja izmēģināt spēkus mazākas nozīmes jeb "International" līmeņa turnīrā Brazīlijā.

Šeit ar pirmo numuru bija izlikta čehiete Klāra Zakopalova. Ranga 35. vietā esošā čehietem, neskaitot pēdējo cīņu, aizvadīja komfortablu turnīru, viegli tiekot līdz finālam. Zīmīgi, ka viņa bija vienīgā no četrām pusfinālistēm, kura iepriekš bija spēlējusi finālā. Zakopalova vakar pusfinālā ar 6:2, 6:1 sagrāva Brazīlijas pirmo raketi Telianu Pereiru, kura pērn kļuva par pirmo Brazīlijas tenisisti WTA ranga Top 100 pēdējo 23 gadu laikā. Pereira tikai otro reizi spēlēja WTA pusfinālā – pirmo viņa pirms gada zaudēja Bogotā.

Par otro finālisti, pirmo reizi tiekot līdz titula spēlei, kļuva Japānas tenisiste Kurumi Nara. Viņai pusfināla barjeras pārvarēšana padevās trīs setos – 6:4, 3:6, 6:2 pret itālieti Nastasju Burnē, kura pirmo reizi spēlēja WTA pusfinālā. Ranga 63. vietā esošā Nara otro reizi bija pusfinālā. Pirmo viņa pagājušā gada septembrī savās mājās Osakā zaudēja Juženijai Bušārai.

Abas finālistes iepriekš nebija tikušās, bet favorītes loma tika atvēlēta Čehijas sportistei. Tenisistēm nācās cīnīties ne vien ar pretinieci, bet arī milzīgo karstumu – fināls notika 30 grādu tveicē. Tādiem apstākļiem labāk spēja pielāgoties Nara, kamēr Zakopalovai fināls izvērtās par pamatīgām ciešanām. Narai vajazēja uzvarēt divos setos, taču 2. setā japāniete trīs reizes nenosargāja breika pārsvaru.

22 gadus vecajai Narai pirmais fināls un uzreiz arī pirmais tituls, kamēr Zakopalovas neveiksmju sērija finālos turpinās. Čehietei pēc šodienas fiasko finālos drausmīga 2-12 bilance. Zakopalova, kura rīt svinēs 32. dzimšanas dienu, zaudējusi sešus finālus pēc kārtas. Šogad viņai otrais zaudētais fināls pēc Hobārtas, kur viņa piekāpās Garbinjei Mugurusai. Zakopalova pirmo finālu aizvadīja 2001. gadā, bet abus WTA titulus izcīnīja 2005. gadā, uzvarot Hertogenbošā un Portorožā.