05.02.2017. 22:02

Āzijas un Okeānijas reģiona četras labākās komandas, kas nodrošinājušas ceļazīmes uz 2017.gada pasaules čempionāta finālturnīru Slovākijā, bija noskaidrojušās jau pirms vairākām dienām, taču cīņas turpinājās, lai noskaidrotu pašlaik labāko šā reģiona komandu.

Vispirms laukumā devās Malaizijas un Ķīnas izlases. Pēc desmit gadu pārtraukuma atgriezušās apritē, malaizietes parādīja labu cīņassparu un izvairījās no palikšanas pēdējā vietā, mačā par septīto pozīciju ar rezultātu 13:1 apspēlējot jaunāko Starptautiskās florbola federācijas nāciju Ķīnu.

Nākamajā cīņā devās laukuma saimnieces jaunzēlandietes, lai mačā par piekto vietu sacenstos ar Koreju. Abas izlases piedzīvoja sāpīgus zaudējumus ceturtdaļfinālā, paliekot bez finālturnīra, taču abas turpināja cīnīties, demonstrējot atzīstamu sniegumu. Mača rezultātu ar realizētu soda metienu atklāja laukuma saimnieces, taču korejietes ātri atbildēja ar savu vārtu guvumu. Līdzīga situācija bija novērojama arī otrajā trešdaļā, bet tad korejietes guva vārtus mazākumā, kas nodrošināja 3:2 uzvaru un piekto vietu turnīra tabulā.

Mačā par trešo vietu sacentās Singapūras un Taizemes izlases, pirmajām izceļoties ar ātru vārtu guvumu. Taizemes izlase centās spēlēt agresīvu un ātru florbolu. Kopumā cīņā tika fiksēti vairāki noraidījumi un ar ceturto mēģinājumu Taizemes izlase beidzot izmantoja skaitlisko vairākumu. Tomēr ar to izrādījās par maz, jo Singapūras izlase izcīnīja uzvaru ar rezultātu 6:3. Neskatoties uz to, Taizemes izlase arī brauks uz Slovākiju, kur centīsies parūpēties par ne vienu vien pārsteigumu.

Pēdējā mačā sacentās Japānas un Austrālijas izlases. Lielisku spēli aizvadīja Japānas izlases vārtsardze, kura pilda arī komandas kapteines funkcijas Čika Sato, tiekot galā ar visiem pretinieču metieniem, izpelnoties arī turnīra labākās spēlētājas balvu. Japānas izlase nodemonstrēja gan labas taktiskās dotības, gan arī individuālās spējas, kas nodrošināja viņām uzvaru ar rezultātu 4:0, kļūstot par turnīra uzvarētājām.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650