11.10.2015. 23:45
Ar Japānas izlases uzvaru pār ASV valstsvienību (28:18) noslēdzās 2015. gada Pasaules kausa regbijā grupu turnīra mači. Abas komandas izslēgšanas mačiem vairs nevarēja kvalificēties.

Japānas izlase šajā Pasaules kausa finālturnīrā parūpējās par lielāko pārsteigumu čempionāta vēsturē, pirmajā mačā ar 34:32 pārspējot DĀR izlasi. Turpinājumā, lai arī japāņi spēlēja savā līmenī, viņi, tomēr, nespēja iekļūt izslēgšanas mačos, jo zaudējums pret Skotiju un neiegūtie bonuspunkti nospēlēja savu, tādēļ, pat pēc vēsturiskās uzvaras Āzijas komanda palika tukšā un spēle pret ASV drīzāk bija Japānas ievads 2019. gada Pasaules kausam, kurš norisināsies tieši uzlecošās saules zemē.

Amerikāņiem, kuri ir divkārtējie Olimpiskie čempioni regbijā, šī bija pēdējā iespēja tikt pie kādas uzvaras turnīrā, jo līdz šim viņi nav spējuši kādā no mačiem izšķirto to par labu sev.

Ar amerikāņu apņēmību un noskaņojumu viss bija kārtībā, jo viņi jau spēles sākumā parādīja, ka ir orientēti uz ieskaites zonu un uzbrukumu, jo arī pirmie guva punktus un viņiem bija teritoriāls pārsvars visā puslaika garumā, taču ASV vēl nav tāda līmeņa komanda, lai varētu spēlēt tikai uzbrukumā un neļaut pretiniekiem nekādas iespējas izvērsties. Japāņiem iespējas bija un viņi tās izmantoja, kā ātrajos uzbrukumos, tā cīņās un, protams, no soda un realizācijas sitienu atzīmes. Japāņi puslaikā guva 17 punktus un deviņu punktu pārsvaru pirms šī čempionāta grupu turnīra pēdējām 40 minūtēm.

Otrais puslaiks pagāja ļoti līdzīgā cīņā, taču tā nespēja mainīt mača iznākumu un pat ne rezultāta starpību, amerikāņi, protams, centās atspēlēties, taču Eika Fraja dzeltenā kartīte mača noslēdzošajā ceturtdaļā bija diezgan liels trieciens amerikāņiem, kas faktiski arī "noraka" visas cerības uz uzvaru, jo japāņi šajā laikā arī paspēja gūt piezemējumu.

Amerikāņi gan vēl septiņus punktus atguva, taču ne uz ko vairāk viņiem nepietika ne spēka, nedz arī laika un Japānas izlase svinēja savu trešo uzvaru četros mačos, noslēdzot savu visu laiku labāko Pasaules kausa finālturnīru valsts regbija izlases pastāvēšanas vēsturē.

Līdz ar šīs spēles noslēgumu Japānas izlases spēlētājiem un arī valsts regbija federācijas pārstāvjiem nav laika atpūtai, jo priekšā ir daudz darbu. Spēlētājiem jāsāk gatavoties jaunajai "Super rugby" sezonai, kur 2016. gadā debitēs Tokijas "Sunwolves" komanda, kuras kodolu veidos tieši izlases regbisti. Savukārt federācijas funkcionāriem ir jāstrādā, lai 2019. gada Pasaules kauss būtu, ja ne jaunā līmenī, tad vismaz tādā pašā kā šis. Jāsāk darbi būs ar galvenā stadiona nodrošināšanu, jo Tokijas Olimpiskais stadiona būvniecība (tas paredzēts arī 2020. gada Olimpiskajām spēlēm), pārāk lielo izmaksu dēļ, ir aizkavējusies un uz regbija svētkiem to, kā pašlaik lēš, nepaspēs nodot ekspluatācijā.

Savukārt amerikāņiem ir jāturpina strādāt regbija popularizēšanas virzienā savā valstī. Kā divi nākošie soļi var būt Olimpiskās spēles, kur ASV regbija-7 izlase noteikti būs konkurētspējīgāka nekā lielajā regbijā, kā arī, protams, profesionālā regbija līgas izveide ASV, kas, kā izsakās funkcionāri, ir pāris gadu jautājums.

Piezemējumi: Matsušima (6), Fudžita (27), Mafi (61) – Ngvenja (23), Vailss (70)Realizācijas: Goromaru (8, 28) – Makgintijs (71)Soda sitieni: Goromaru (32, 43, 76) - Makgintijs (4, 54)

V Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. DĀR 4 3 0 1 176:56 4 16
2. Skotija 4 3 0 1 136:93 2 14
3. Japāna 4 3 0 1 98:100 0 12
4. Samoa 4 1 0 3 69:124 1 5
5. ASV 4 0 0 4 50:156 0 0