12.12.2013. 22:30
Liene Jansone un "Aluinvent Miškolc" basketbolistes (3-3) ceturtdien, 12. decembrī, izcīnīja otro vietu E grupā, nodrošinot ceļazīmi uz Eiropas kausa izcīņas astotdaļfinālu. Lai gan Ungārijas klubs pēdējā cīņā Vācijā piedzīvoja zaudējumu pret "TSV 1880 Wsserburg" (3-3) ar rezultātu 54:57, labvēlīgāka gūto un zaudēto punktu attiecība ļāva apsteigt konkurentes.

Pagājušajā nedēļā Miškolcas komanda svinēja svarīgu uzvaru Beļģijā, izbraukumā pārspējot “Lotto Young Cats” (0-6) ar rezultātu 80:61 (29:18, 14:14, 21:11, 16:18). Tādējādi Ungārijas klubs pēdējā spēlē pret “TSV 1880 Wasserburg” varēja atļauties zaudēt ar 1-15 punktu starpību, jo pirmajā aplī mājās uzvarēja ar 69:53.

Lielāko daļu ceļa līdz Vaserburgai komanda veica ar Budapeštas-Minhenes vilcienu, tādējādi izvairoties no grūta un nogurdinoša brauciena autobusā. Pašā spēlē mājinieces pirmā puslaika beigās divreiz ieguva desmit punktu pārsvaru (19:29, 21:31), taču viešņas atspēlējās. Pēc otrā izrāviena Liene Jansone izlīdzināja rezultātu – 49:49. Galotnē veiksmīgākas bija Vaserburgas basketbolistes (54:57), tomēr savstarpējo spēļu summā virsroku guva Miškolca (1-1, +12).

Liene Jansone 32:37 minūtēs guva septiņus punktus (2p 3/7, 3p 0/2, 1p 1/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un ieguva +/- rādītāju 4.

Astotdaļfinālos iekļūs katras grupas divas labākās vienības un divas no septiņām trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēlēs uzvarētājas noskaidros divu spēļu summā, otro cīņu aizvadot augstāk izsētās komandas laukumā. Astotdaļfināli notiks 2014. gada 16. un 23. janvārī, ceturtdaļfināli 6. un 13. februārī, pusfināli 27. februārī un 6. martā. Fināls risināsies 20. un 27. martā.

Izmantotie resursi:FIBA Europe

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009