27.06.2014. 21:00
Polijas tenisa līderis Ježijs Janovičs Vimbldonā abas uzvaras pirmajās divās kārtās guvis piecos setos. Šodien tādā veidā uzveikts bijušais čempions Leitons Hjuits. Pagājušā gada pusfinālists Janovičs varēja uzvarēt trīs setos, taču trešajā neizmantoja divas mačbumbas, tomēr vēlāk spēja saņemties un uzvarēt.

Ježijs Janovičs ar 2002. gada čempionu Leitonu Hjuitu iepriekš nebija sacenties, bet šodien polim uzvara bija ļoti svarīga. Zaudējums vakar neizspēlētajā 2. kārtas mačā Janovičam liktu pamest ranga Top 50.

Janovičs ar 7:5, 6:4 uzvarētājos pirmajos divos setos (mačs lietus dēļ vakar tika pārtraukts pie 4:4 otrajā setā) servēja labi un arī spēlēja samērā tīri, it īpaši ar "forehand". Mača otrajā pusē poļa serve vairs nebija tik stabila, bet bez tās viņš ir vieglāk ievainojams. Ježijam 3. seta taibreikā bija divas mačbumbas (6:4), pirmā no tām ar paša servi. Janovičs spēlēja riskanti un izcēlās ar dubultkļūdu.

Hjuits otro mačbumbu atspēlēja ar lielisku "bekhenda" sitienu pa līniju. Janovičs turpinājumā atspēlēja setbumbu, bet 15. punkta izspēlē iesita tīklā, dodot Hjuitam otro setbumbu, kas šoreiz bija ar austrālieša servi. Hjuits lieliski uzbruka ar "forehand", caursitot poļa aizsardzību. Tas ļāva setā uzvarēt ar 7:6(7).

4. setu Ježijs zaudēja ar vairāku sliktu "dropšotu" sēriju. Hjuits vienīgo breiku setā ieguva tieši pēc Janoviča nekvalitatīva saīsinātā sitiena. Janovičam turpinājumā radās pusiespēja uzņemšanā, taču kārtējā aizraušanās ar "dropšotiem". Hjuitam ceturtais sets ar rezultātu 6:4. Tas nozīmēja, ka Leitons 42. reizi spēlēja piecu setu maču, labojot Andrē Agasī piederošo Atklātās ēras rekordu "Grand Slam" turnīros.

Šķita, ka Hjuits ieguvis iniciatīvu, taču 5. seta sākumu bijušais pasaules pirmais numurs nospēlēja slikti. Janovičs ceturtajā geimā ar lielisku aizsardzību tika pie apvedošā sitiena iespējas. Nospēlējot precīzi, polis ieguva divas breikbumbas (15:40). Poļu milzim pietika ar vienu, jo Hjuits vienkāršā situācijā izsita autā. Janovičs turpinājumā ar sev neraksturīgi labām darbībām uzņemšanā nokārtoja vēl vienu breiku, kuru gan tūlīt zaudēja. Ar otro reizi izservēt maču izdevās – 7:5, 6:4, 6:7(7), 4:6, 6:3. Vai Hjuitu Vimbldonā spēlētāja statusā vēl redzēsim?

2011. gada čempionam Novakam Džokovičam šodien izdevās uzvarēt bez zaudētiem setiem, taču 3. setā pret Žilu Simonu (6:4, 6:2, 6:4) bija divi diskomforta brīži. Vispirms Nole bija iedzinējos ar breiku, bet sestajā geimā paslīdēja tik ļoti neveiksmīgi, ka kritienā savainoja plecu. Pēc neilga medicīnas pārtraukuma turnīra pirmais numurs veiksmīgi pabeidza spēli. Džokovičs "Grand Slam" 4. kārtu sasniedzis 21. reizi pēc kārtas un par vietu ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Žo-Vilfrīdu Tsongu, kuru pavisam nesen sagrāva Parīzē. Džokovičam neilgi pēc mača veiktajās pārbaudēs tika konstatēts, ka nopietna savainojuma nav.

Grigors Dimitrovs pārtrauca trīs zaudējumu sēriju piecu setu mačos un ar 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1 uzveica Aleksandru Dolgopolovu. Ukrainis mača izskaņā manāmi pagura, kā rezultātā vairs nespēja servēt ieprēkšējā līmenī un sāka spēlēt arvien paviršāk. Dimitrovs pēdējos trīs 5-setu mačos zaudēja Nikolasam Almagro, Gregam Žemļam (pērn Vimbldonā) un Žoau Sousam. Karjeras kopējā bilance pēc šodienas neitrāla: 3-3. 2008. gada junioru čempions Dimitrovs pirmo reizi ticis līdz Vimbldonas pieaugušo turnīra 4. kārtai. Uzvaru par Dolgopolovu Dimitrovs atzīmēja ar nokrišanu un ceļgaliem un krekla iemešanu skatītājos.