21.08.2014. 09:45
Beļģijas tenisista Davida Gofāna uzvaru sērija sasniegusi jau 25 nezaudētus mačus. Šodien Vinstonseilemā viņu apturēt centīsies polis Ježijs Janovičs, kurš pirmo reizi kopš 2013. gada Vimbldonas turnīra vienās sacensībās guvis vairāk par divām uzvarām.

Davids Gofāns pagājušā gada februārī Jarko Nieminenam Roterdamā zaudēja ar grūti saprotamu 0:6, 0:6. Nākamās divas cīņas beļģis uzvarējis, pie tam vienreiz to izdarīja Nieminena mājās Tamperē. Tas notika jūlijā, kad Gofāns Nieminenu apspēlēja "Challenger" finālā, uzvarot ar 7:6(3), 6:3. Tā Davidam bija 15. uzvara pēc kārtas, bet, vakar vēlreiz tiekot galā ar Nieminenu (4:6, 6:4, 6:4), Gofāns guva jau 25. panākumu pēc kārtas!

Gofāns ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Polijas pirmo numuru Ježiju Janoviču. Viņš pirmo reizi kopš pagājušā gada Vimbldonas, kur tika līdz pusfinālam, vienā turnīrā guvis trīs uzvaras pēc kārtas. Janovičs ar 4:6, 6:3, 6:4 izmocīja uzvaru pret Eduāru Rožē-Vaselānu. Ježijam pēdējā geimā vajadzēja piecas mačbumbas, lai pieliktu punktu. Janovičs divas izniekoja ar "forehand" kļūdām, vienu ar dubultkļūdu, bet vēl vienu ar sevi raksturīgu sliktas kvalitātes "dropšotu". Pēc trešās izniekotās mačbumbas Janovičs atspēlēja breikbumbu, neļaujot pretiniekam panākt izlīdzinājumu.

Dienas dramatiskāko maču sarīkoja Giljermo Garsija-Lopess un Donalds Jangs. Abi "French Open" izspēlēja piecu setu maču. Ja piecus setus varētu spēlēt arī šoreiz, domājams, tas notiktu. Tāpat kā uz Parīzes māla, arī šoreiz pārāks bija spānis – 6:7(4), 6:3, 7:6(6). Garsija-Lopess 3. setā pie rezultāta 5:4 neizservēja maču, savā stilā neizmantojot ļoti labas iespējas. Spānim bija trīs mačbumbas, taču visas palaistas vējā un savu kļūdu (neprecīzi sitieni un nepareiza sitienu izvēle), nevis pretinieka labās spēles dēļ.

Visspilgtākais bija trešās mačbumbas izniekošanas gadījums. Garsijam-Lopesam bija jātrāpa "smešs", taču viņš to izpildīja tik pavirši, kad Jangs lēcienā ar grūtībām aizsniedzās līdz bumbiņai un vēlāk uzvarēja izspēli. Amerikānis vēlāk taibreikā izlaida 4:1 pārsvaru, bet Garsija-Lopess ar kļūdām deva Jangam iespējas uzvarēt šo maču. Donaldam taibreikā bija 6:4 pārsvars jeb divas mačbumbas. Pirmo Giljermo atspēlēja ar "forehand" sitienu, bet otro Jangs neizmantoja, trāpot dubultkļūdu. Pēc tam Garsija-Lopess uzvarēja vēl divus punktus pēc kārtas un tomēr sasniedza ceturtdaļfinālu, lai gan pārdesmit minūtes agrāk to īsti nevēlējās.