21.06.2015. 17:57
Jānis Strēlnieks un Bambergas "Brose Baskets" basketbolisti svētdien, 21. jūnijā, triumfēja Vācijas čempionātā. Bundeslīgas fināla piektajā spēlē Bamberga mājās uzvarēja Minhenes "Bayern" ar rezultātu 88:84, sērijā līdz trīs uzvarām svinot panākumu ar 3-2. Par finālu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Strēlnieka kolēģis Bredlijs Vanameikers.

Fināli sākās ar viesu uzvarām. “FC Bayern” guva virsroku Bambergā (73:84), savukārt “Brose Baskets” spēlētāji bija pārāki Minhenē – 80:78. Sekoja Bambergas panākums savā laukumā (91:79), taču pretinieki mājās spēja panākt izlīdzinājumu – 73:83.

Izšķirošā cīņa sākās ar rezultatīviem Bambergas uzbrukumiem. Mājinieki izvirzījās vadībā no pirmās minūtes, bet puslaika beigās devās atrāvienā, uz brīdi panākot 15 punktu pārsvaru – 45:30. NBA drafta kandidāta Paula Cipsera tālmetieni starpību samazināja, taču puslaikam punktu pielika Jānis Strēlnieks – 49:36.

Otrajā puslaikā viesi netika tuvāk par septiņiem punktiem. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām “FC Bayern” vēl varēja cerēt uz labvēlīgu iznākumu (72:65), taču Jāņa Strēlnieka un Bredlija Vanameikera uzņemšanās strauji pasliktināja viņu situāciju – 82:67.

Lukas Štaigera sekmes tālmetienos neļāva izdzist intrigai. Nepilnas divas minūtes pirms finālsvilpes komandas atkārtoti šķīra tikai septiņi punkti – 82:75. Viesi pārkāpa noteikumus pret Trevoru Mbakvi, taču spēlētājs soda metienus izpildīja precīzi – 84:75. Pretējā pusē sekoja pārkāpums pret Cipseru – 84:77. Pāris Bambergas kļūdas mājiniekiem maksāja dārgi, jo minhenieši samazināja starpību līdz trīs punktiem – 85:82.

Pēc minūtes pārtraukuma viesi pārkāpa noteikumus pret Jāni Strēlnieku. Pirmais soda metiens nebija precīzs, taču otrais lidoja grozā – 86:82. Minhenes atbildes tālmetiens nebija precīzs, bet izcīnīta atlēkušā bumba tika pārvērsta divos punktos – 86:84. Palika 4,7 sekundes. Ātrais sods pret Dovanu Robinsonu neattaisnoja “FC Bayern” cerības – 88:84.

Jānis Strēlnieks 30:28 minūtēs guva 11 punktus (2p 3/4, 3p 1/3, 1p 2/3), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās un saņēma vienu personisko piezīmi.

Bambergas klubs finālā spēlēja 10. reizi 23 sezonu laikā. “Brose Baskets” spēlētāji piedzīvoja neveiksmes 1993., 2003. un 2004. gada finālsērijās, savukārt turpinājumā izcīnīja septiņus titulus (2005, 2007, 2010-2013, 2015). Komandu šosezon trenēja itālietis Andrea Trinkjēri.

Brose Baskets – FC Bayern 88:84 (26:19, 23:17, 14:14, 25:34)Bamberga: Mbakve 20, Millers 12, Strēlnieks 11, Tompsons 10, Teiss 10, Vanameikers 9, Hariss 6, Robinsons 6, Tada 4, Bagaričs, Obsts.Minhene: Braients 16, Štaigers 12, Cipsers 11, Teilors 11, Šafarciks 10, Dedovičs 9, Štimacs 7, Mičičs 6, Jagla 2, Savanovičs, Gavels, Bencings.Sērijā 3-2.

Diena Komanda Turnīrs Spēlētāji un treneri
01.02.2015 Dynamo Kursk Krievijas kauss Gundars Vētra/Mārtiņš Zībarts/Ēriks Visockis/Anete Jēkabsone-Žogota