22.02.2015. 19:14
Latvijas basketbolisti svētdien, 22. februārī, sacentās Grieķijā un Vācijā. Jānis Blūms palīdzēja Atēnu "Panathinaikos" izbraukumā pārspēt Saloniku PAOK ar rezultātu 71:68 un iekļūt Grieķijas kausa finālā.

Atēnu “Panathinaikos” ceturtdaļfināla barjeru pārvarēja 2014. gada 9. oktobrī, savā laukumā bez skatītāju klātbūtnes pārspējot Pirejas “Olympiacos” ar rezultātu 77:76. “Sarkanie” pēc zaudējuma atlaida galveno treneri Giorgiosu Barcokas.

Neraugoties uz to, PAO ceļš līdz pusfinālam izvērtās četru mēnešu garumā. “Olympiacos” tiesā apstrīdēja konkurentu uzvaru, norādot uz “Panathinaikos” līdzīpašnieka Dimitra Janakopulos nelikumīgo atrašanos tribīnēs. “Panathinaikos” pirmās instances tiesā lietu zaudēja, taču sporta šķīrējtiesā guva virsroku – 2015. gada 13. februārī ceļš uz pusfinālu bija brīvs.

Pusfināla sāncenši Grieķijas čempionāta kopvērtējumā atrodas blakus. “Panathinaikos” ar bilanci 15-2 ieņem otro vietu, savukārt PAOK (12-5) nostiprinājies trešajā pozīcijā. Grieķijas čempionāta pirmā apļa spēlē 4. janvārī Saloniku klubs savā laukumā guva virsroku ar 71:54.

Svētdienas spēles likme bija augstāka. “Panathinaikos” gandrīz visu spēli atradās vadībā, turklāt ceturtās ceturtdaļas vidū divreiz ieguva 10 punktu pārsvaru (62:52 un 64:54). Mājinieki prata atspēlēties, īsi pirms beigām izlīdzinot rezultātu – 68:68. Cīņas iznākumu izšķīra Vladimira Jankoviča tālmetiens – 71:68 (17:12, 16:15, 17:17, 21:24).

Jānis Blūms spēlēja un guva punktus. Raksta publicēšanas brīdī detalizēta spēles statistika nebija pieejama. Finālā "Panathinaikos" spēlēs pret Patras "Apollon". Cīņas norises laiks pagaidām nav zināms.

Izmantotie resursi:Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης - Αρχική...Αρχική - Ε.Σ.Α.Κ.Ε.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga