05.07.2015. 18:09
Tā dēvētā maģiskā nedēļas nogale, kuras laikā Holjē, Zviedrijā norisinājās FIA rallijkrosa pasaules un Eiropas čempionāta posms rekordliela skatītāju pūļa priekšā noslēdzās ar latvieša Jāņa Baumaņa uzvaru.

To, ka svētdienas pēcpusdienā gaidāmas ļoti labas ziņas, liecināja jau brīvie treniņbraucieni. Tajos ātrāko apļa laiku uzrādīja tieši Jānis Baumanis, tiesa, tuvākie četri sekotāji bija vien pussekundes attālumā no latviešu sportista uzrādītā rezultāta. Tas tikai parāda, cik līdzvērtīgi un spēcīgi ir braucēji Eiropas čempionāta S1600 klasē.

Trīs no iesildīšanās braucienu pirmā piecinieka Jānim stājās līdzās arī uz starta ceturtajā kvalifikācijas braucienā. Arī tajā starts nesanāca perfekts, taču jau pirmajā pagriezienā notika incidents, kas faktiski izšķīra sacensību iznākumu - Jānim atlika vien turēt tempu, apsteigt priekšā braucošo ungāru Kristiānu Žābo un ar ātrāko apļa laiku šķērsot finišu kā pirmajam. Līdz ar to SET Promotion pārstāvis no Latvijas pakāpās arī uz līdera pozīciju četru kvalifikācijas braucienu summā.

Pirmā vieta kvalifikācijas braucienos Jānim nodrošināja arī pirmo starta vietu līdzās ungāram Kristiānam Žābo. Atšķirībā no iepriekšējiem braucieniem starts šoreiz padevās nevainojams, Jānis no pirmā pagrieziena izbrauca pirmais un izcīnīto līdera pozīciju, lai arī spiediens no aizmugures bija milzīgs, neatdeva līdz pat finišam.

Arī S1600 klases finālā Jānis Baumanis startēja no pirmās pozīcijas un arī šoreiz starts sanāca tuvu perfektam. Gluži tāpat kā pusfināla braucienā, arī maģiskās nedēļas nogales pēdējo braucienu Jānis aizvadīja kā līderis visu sešu apļu garumā. Šoreiz gan Jāņa pārsvars bija pārliecinošāks, jo no otrās pozīcijas startējušais krievs Ņikita Misjuļa attālinājās ar katru apli.

Jāpiezīmē, ka jūlija pirmā nedēļas nogale, kas aizritēja lielā tveicē un sportistiem nebūt ne vienkāršos apstākļos, Holjē pulcēja rekordlielu skatītāju daudzumu - sacensības klātienē vērot bija ieradušies 39 800 cilvēki.Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties