16.09.2015. 00:12

, LSM.LV - Sports

Spēle 27 000 skatītāju arēnā Janičenoku iedvesmoja un viņš guva 16 punktus. Otrajā puslaikā francūžiem izdevās atrauties, un Janičenoks uzsvēra, ka pretinieks palīdzēja Latvijas izlasei salūzt.

Francūži parādīja, ka ir meistarīgāki spēlētāji, taču Latvijas izlase nepadevās un cīnījās līdz galam, tādēļ diez vai komandai vajadzētu ko pārmest, sacīja Janičenoks. Viņš paskaidroja, ka aizsardzībā Latvijas komanda nostrādāja arī otrajā puslaikā, taču francūži sāka spēlēt intensīvāk un augstākā tempā. Ja būtu izdevies izturēt nedaudz ilgāk, varbūt pēdējā ceturtdaļā kāds brīnums būtu noticis, sacīja Janičenoks.

Savukārt Dairis Bertāns atzina, ka viņam ir diezgan liela vilšanās sajūta par neizmantotajām izdevībām. Viņš uzskata, ka otrajā puslaikā komanda sev nenoticēja. "Nezinu, kas notika. Taču mērķis paliek - iekļūt Rio olimpiskajā kvalifikācijā. Šī spēle jāaizmirst un jācīnās tālāk," uzsvēra 12 punktus guvušais Bertāns.

Arī Rolands Freimanis bija apmierināts ar komandas spēli pirmajā puslaikā, bet turpinājumā, viņaprāt, tika pieļautas muļķīgas kļūdas. Kad Francija mājas arēnā ieguva lielāku pārsvaru, to vairs neizdevās panākt. Francijas izlase gaidījusi pretinieku kļūdas un tās arī sagaidīja. Freimanis atzina, ka izšķiroša loma bija Tonijam Pārkeram, kurš Francijai svarīgā brīdī rezultatīvi uzņēmās iniciatīvu. Freimanis sagaida, ka komanda parādīs labāko sniegumu nākamajā spēlē pret Grieķiju.

Jau ziņots, ka Francijas izlase bija pārāka ar 84:70 un drošu pārsvaru ieguva otrajā puslaikā.

Francija un Serbija ir turnīrā vienīgās atlikušās komandas, kas uzvarējušas visās aizvadītajās spēlēs. Francūži pusfinālā spēlēs pret spāņiem, kas dienas pirmajā ceturtdaļfinālā ar 73:71 uzvarēja Grieķiju. Savukārt Latvija un Grieķija ceturtdien mērosies spēkiem pusfinālā par 5.vietu. Trešdien atlikušajos divos ceturtdaļfinālos spēlēs Serbija - Čehija un Itālija - Lietuva.

Latvijas izlase iepriekš astotdaļfinālā uzveica slovēņus (73:66) un pēc 14 gadu pārtraukuma tikai otro reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas iekļuva Eiropā labāko komandu astoņniekā. Lille cīņu izslēgšanas turnīrā turpināja labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.