05.09.2013. 17:26

Latvija un Melnkalne 73:72 (17:17, 37:37, 54:52). Janičenoks 15, Freimanis 12, Bertāns 8, Kuksiks 8; Raiss 24, Sekuličs 13, Se. Sehovičs 8.

Pirmajā ceturtdaļā melnkalnieši ātri sakrāja piezīmju normu, kas latviešiem, lai arī ar diezgan zemu procentu, tomēr ļāva krāt punktus no soda metienu līnijas. No spēles punkti nāca ļoti grūti, jo ar tālmetieniem nesekmējās, bet Melnkalnes komandā lieliski maču iesāka naturalizētais Tairīzs Raiss. Ceturtdaļas beigās Latvijas izlasei padevās 6:0 izrāviens, taču pēdējās sekundēs Bjelica ar tālmetienu panāca 17:17.

Otrās ceturtdaļas sākumā latviešiem izdevās iekrāt piecu punktu pārsvaru (25:20), taču melnkalnieši atbildēja ar 6:0 izrāvienu, bet turpinājumā rezultāts auga līdzīgi. Nepilnas divas minūtes līdz puslaika beigām pēc Vučeviča alley-oop danka ar sodu Latvijas komanda nonāca iedzinējos ar 31:36, bet atlikušajā laikā latviešiem izdevās panākt neizšķirtu.

Trešās ceturtdaļas ievadā Latvijas valstsvienībai izdevās apturēt vairākus pretinieku uzbrukumus pēc kārtas, kas palīdzēja iekrāt septiņu punktu pārsvaru (48:41). Melnkalne ar garo spēlētāju Vučeviča un Dubļeviča pūlēm pietuvojās līdz 51:49, bet pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija 54:52.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā pēc pāris veiksmīgām epizodēm aizsardzībā, kā arī Kuksika tālmetiena un Meiera diviem punktiem izdevās panākt 59:54, tomēr melnkalnieši ātri vien atkal panāca neizšķirtu un vēlāk pārņēma vadību (59:67), pabeidzot 13:0 izrāvienu. Vairākas reizes pēc kārtas ar zonas nocīnoties aizsardzību noturot melnkalniešu uzbrukumu izdevās pietuvoties līdz četru punktu starpībai (63:67), minūti un 23 sekundes līdz mača beigām pēc Kuksika trīspunktu metiena bija vairs tikai -1 (66:67), bet pēdējās minūtes sākumā Kuksiks izvirzīja Latviju vadībā (68:67).

Uz Raisa diviem soda metieniem Janičenoks atbildēja ar tālmetienu (71:69), tomēr 11 sekundes līdz finālsvilpei Raiss veica trīs punktu gājienu (71:72). Pēc minūtes pārtraukuma Janičenoks realizēja tālu pustālo metienu, bet Raisam šoreiz neizdevās glābt Melnkalni.

Citās B apakšgrupas spēlēs šodien Bosnija un Hercegovina tiksies ar Serbiju, bet Lietuva spēkosies ar Maķedoniju.

Atgādinām, ka trešdien Latvijas izlase turnīru sāka ar uzvaru pār Bosnijas un Hercegovinas basketbolistiem, bet citās B apakšgrupas spēlēs Melnkalne ar 81:80 pieveica Maķedoniju, kamēr Serbija ar 63:56 uzvarēja Lietuvu.

Latvijas izlase nākamo maču aizvadīs piektdien, plkst. 18.45, kad pretī stāsies Lietuva, svētdien, plkst. 18.45 būs jāspēlē pret Serbiju, bet pirmdien, plkst. 15.30 apakšgrupu posms noslēgsies ar maču pret Maķedoniju.