01.08.2014. 20:09
Pagājušā sezona Latvijas basketbola klubam «VEF Rīga» ir bijusi tik ļoti neizdevusies un dažādu vilšanos bagāta, ka vēl pat šobrīd ir grūti domāt par nākamo sezonu, žurnālam «Sporta Avīze» atklājis bijušais šīs komandas spēlētājs Kristaps Janičenoks.

Pašlaik 31 gadu vecais Janičenoks «VEF Rīga» komandā spēlēja kopš 2010.gada, šajā laikā trīs reizes pēc kārtas kļūstot par valsts čempionu, bet pagājušajā sezonā samierinoties ar sudraba medaļu. Tā kā komandas vadības vēlas atjaunināt «VEF Rīga» sastāvu un domāt par jauno talantu audzināšanu, Janičenokam vieta nākamās sezonas sastāva modelī nav atradusies.

«Cik saprotu no preses, viņi izvēlējušies atjaunot komandas modeli. Mani pases dati tam neatbilst. Taču tas ir normāls solis, viss ir loģiski, un man tajā nav nekā personiska. Tāds ir sports, un tāds ir bizness,» paudis Janičenoks, kurš piekrīt, ka viņa gaitas šajā klubā beigušās ar lielu vilšanos. «Tas ir iemesls, kāpēc man joprojām īsti negribas domāt par nākamo sezonu. Kur nu vēl par iepriekšējo. Sezona bija briesmīga.»

«Cilvēki pat nenojauš, taču kaut kas atgadījās katru nedēļu. Tās nebija tikai spēles, ko zaudējām laukumā, - tā bija arī neredzamā daļa, par ko neviens skaļi nerunā, taču kas vistiešākajā veidā ietekmē visu, kas notiek ar komandu,» piebildis basketbolists. «Un šajā gadījumā neredzamā daļa bija vēl lielāka un rūgtāka par publiski redzamo. Psiholoģiski šī viena sezona man bija kā piecas.»

Janičenoks uzskata, ka šajā situācijā smagi klājās ne tikai spēlētājiem, bet arī komandas treneriem. Uz Latvijas čempionāta finālsēriju komandas kā tādas, iespējams, vairs nebija, taču iespējamo sezonas virzību pats Janičenoks apjautis jau rudenī. Vienības vadība esot centusies panākt izmaiņas, tomēr basketbolisti turpinājuši spēlēt katrs par sevi.

«Es no sirds ceru, ka «VEF Rīga» tā bija tikai viena neveiksmīga sezona, klubs attapsies un atgriezīsies čempiona statusā,» izcēlis Janičenoks, kurš bija vienības kapteinis. «Es pats neesmu tas baigais piemērs, ko varētu stādīt priekšā pārējiem - lūk, skatieties un mācieties. Man arī ir savi trūkumi, esmu emocionāls cilvēks.»

Nu jau bijušais Rīgas kluba treneris Ramūns Butauts komandai esot ticējis līdz pat pašām sezonas beigām, taču ar viņa pūlēm situācijas labošanai izrādījās par maz, uzskata latvietis. «Vainot treneri ir vienkāršākais, taču reti kuram ir nojausma, ar kādu situāciju viņam bija darīšana un ko viņš darīja, lai to mainītu.»

Aizvadītās sezonas «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā līdz četrām uzvarām «VEF Rīga» ar 1-4 piekāpās «Ventspils» basketbolistiem. Tāpat VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) sacensībās komanda nekvalificējās izslēgšanas turnīram, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.

Septembrī rīdzinieki startēs ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā, pirmajā mačā tiekoties ar Francijas vicečempioniem «Strasbourg». Vienīgās ceļazīmes neiegūšanas gadījumā «VEF Rīga» spēkosies Eiropas kausa izcīņas turnīrā, kur startēs Latvijas čempioni «Ventspils».R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties