05.09.2013. 19:46

Latvijas izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra pirmā posma otrajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 73:72 (17:17, 20:20, 17:15, 19:20) uzvarēja Melnkalnes valstsvienību, uzvaru ar precīzu metienu sešas sekundes pirms cīņas beigām atnesot Janičenokam. Latvijas izlase līdz ar to divās turnīra spēlēs izcīnījusi divas uzvaras, nopietni iesaistoties cīņā par vietu otrajā posmā.

«Basketbola līmenis Eiropā ir izlīdzinājies, tāpēc mūsu divas uzvaras nav pārsteigums. Ārzemju žurnālisti to atsakās saprast, viņi uzskata, ka esam antiņi,» Janičenoks izteicies Latvijas Basketbola savienības (LBS) publiskotajā intervijā. «Lēnām pildām mūsu uzdevumu. Domājam par katru spēli atsevišķi, ne ar kādu «shēmošanu» nenodarbojamies.»

«Grozi šajā zālē ir «pacieti«. Neprecīzie soda metieni, diemžēl, gadījās tieši šodien, taču spējām izlīst caur adatas aci. Uz nogurumu to nedrīkst norakstīt,» piebilda basketbolists.

«Basketbols ir improvizācijas sports, ne vienmēr visu var atstrādāt pēc kādas shēmas. Paldies Jānim Blūmam,» par pēdējiem diviem Latvijas izlases uzbrukumiem mačā pret Melnkalni izteicās Janičenoks. «Uzskatu, ka šajā grupā nekas nebūs tik vienkārši, kā daudziem šķiet. Ja ir palikušas kaut kādas sekundes, vienmēr ir iespēja uzvarēt. Nekad nevajag domāt par negatīvo.»

Kā ziņots, pirmajā čempionāta mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:75 trešdien pārspēja Bosnijas un Hercegovinas basketbolistus. Latvijas izlase Eiropas čempionātu finālturnīros pie uzvaras tika pēc ilgāka pārtraukuma, jo pirms diviem gadiem tā piedzīvoja zaudējumus visās piecās cīņās. Tikmēr Melnkalne savā pirmajā spēlē trešdien ar 81:80 uzvarēja Maķedoniju. Panākums šajā cīņā tika gūts salīdzinoši skandalozi, jo par pēdējo sekunžu notikumiem Maķedonija vēlāk iesniedza oficiālu protestu, kas gan tika noraidīts.

Turpinājumā B apakšgrupas mačos Latvijas izlase piektdien spēkosies ar principiālajiem pretiniekiem Lietuvu, bet nākamajā dienā paredzēta brīvdiena. Duelis pret Serbiju gaidāms svētdien, bet noslēdzošā apakšgrupas cīņa paredzēta pirmdienas pēcpusdienā pret Maķedoniju.

«Lietuvas izlasē, diemžēl vai par laimi, mēs katrs šos spēlētājus zinām. Domāju, ka «skautings» uz šo maču nebūs tik nopietns,» pauda Janičenoks.

Otrajam turnīra posmam kvalificēsies četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts būs noslēdzies. Ja Latvijas basketbolisti spēs kvalificēties otrajai kārtai, viņiem E apakšgrupā pretiniekos būs trīs labākās komandas no A grupas (Ukraina, Lielbritānija, Francija, Vācija, Izraēla un Beļģija). Komandas uz otro posmu ņems līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau devīto reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Tomēr pēdējos piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nav spējusi izkļūt no apakšgrupas.

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas Basketbola savienība (LBS) neizvirzīja valstsvienībai konkrētu uzdevumu.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz 22.septembrim.Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties