08.08.2013. 21:15
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 8. augustā, pārbaudes spēlē Rīgā uzvarēja Krievijas izlasi ar rezultātu 72:52, izcīnot pārliecinošāko panākumu savstarpējo cīņu vēsturē. Piektdien plkst. 19:30 komandas tiksies atkārtoti.

Pirms cīņas Latvijas bilance spēlēs pret Krieviju bija 1-15, tai skaitā pašmāju spēlēs 1-5. Līdz šim vienīgo reizi krievus izdevās apspēlēt 2007. gada 10. augustā, kad Rīgā tika svinēta uzvara ar 87:80. Otro reizi Krievijas apspēlēšanā piedalījās Jānis Blūms, Kristaps Janičenoks, Armands Šķēle un Kaspars Bērziņš.

Ceturtdien valstsvienībā debitēja Eiropas jaunatnes vicečempions Jānis Bērziņš, pirmo punktu izlases labā gūstot pēc 85 nospēlētām sekundēm. Atpūtu saņēma Andrejs Šeļakovs, Artūrs Bērziņš un Jānis Timma. Visi trīs varēs piedalīties nākamajā spēlē. Krievijai pirmajā spēlē nespēlēja potenciālie līderi Fridzons un Šveds, kā arī jaunais Ņikita Balašovs.

Latvija: Strēlnieks, Blūms, Mejeris, K. Bērziņš, ZaķisKrievija: Ponkrašovs, Voronovs, Moņa, Voroncevičs, Savrasenko

Starta drudzi no pirmās minūtes pārvarēja Krievijas basketbolisti. Veterāns, centra spēlētājs Savrasenko divos punktos pārvērta izcīnītu bumbu uzbrukumā, Voronovs pārķēra bumbu un aizskrēja ātrajā izrāvienā, Voroncevičs un Moņa iemeta tālmetienus. Ceturtās minūtes sākumā 0:10 un basketbolistus laukumā uz minūti nomainīja Latvijas Universitātes karsējmeitenes. Sešu minūšu laikā ar precīziem guvumiem no spēles atzīmējās vienīgi Jānis Strēlnieks. Garie pirmo reizi reabilitējās septītajā minūtē – Kaspars Bērziņš bloķēja pretinieku, bet Ronalds Zaķis pabeidza pretuzbrukumu. Krievi turpināja pārķert bumbas, vairāk meta (no spēles 5/11 pret 6/16) un līdz ceturtdaļas pēdējai minūtei noturēja 8-9 punktu pārsvaru. Desmitminūtes galotnē pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas un Bertāna piespēles četrus punktus guva Mārtiņš Meiers, bet pirmo no diviem sodiem iemeta Armands Šķēle – 11:17.

Nākamās ceturtdaļas sākums bija pretējs pirmajai, jo Latvijas spēlētāji veica 9:2 izrāvienu. Garie aizsardzībā nolasīja visas bumbas, mazie piespieda pretiniekus kļūdīties, atšķirībā no Slovēnijas turnīra vīri bija gatavi precīzi uzbrukt perimetrā. Janičenoka, Freimaņa un Blūma tālmetieni panāca plus deviņi – 30:21. Strēlnieks čakarēja viesu aizsargus, vienā no ātrajiem pretuzbrukumiem izspēlējot tuvo “alley-oop” Rolandam Freimanim. Pēc Kuksika trīspunktnieka deviņpadsmitajā minūtē pārsvars pieauga līdz divpadsmit punktiem – 38:26. Puslaika izskaņā Strēlnieks realizēja vēl vienu pustālo, Latvijai otro ceturtdaļu uzvarot ar divdesmit punktu pārsvaru – 31:11. Summā 42:28.

Otrajā ceturtdaļā spējuši izcīnīt tikai četras atlēkušās bumbas, Krievijas basketbolisti nākamā puslaika sākumā vairākas reizes kļūdījās. Latvijai uzreiz neizdevās palielināt atrāvienu, jo četras minūtes visi uzbrukumi noslēdzās bez punktu guvuma. Divdesmit piektajā minūtē Antonovs saņēma nesportisko piezīmi par Šķēles kavēšanu. Armands šoreiz iemeta otro metienu un, lai gan bumbas kontrole beidzās bez precīza metiena, arī krievi nespēja gūt punktus. Nākamajā piegājienā Dairis Bertāns pārtrauca piecu minūšu sausumu, ielādējot tālmetienu – 46:30. Līdz ceturtdaļas beigām paliekot vienai minūtei un divdesmit piecām sekundēm, valstsvienībā debitēja Jānis Bērziņš. Viņa vienaudzis Karasjovs tūlīt izcēlās ar pieciem punktiem pēc kārtas, taču Bērziņš savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā, pēc sāncenša soda trāpot otro soda metienu – 57:40.

Sākoties pēdējai desmitminūtei, divus tālmetienus pēc kārtas iešāva Jānis Blūms, pēc Jāņa Bērziņa piespēlēm palielinot pārsvaru līdz Džordana skaitlim – 63:40. Pāris minūtes vēlāk sekoja trešais kapteiņa tālmetiens. Krievi atbildēja ar Moņas un Ponkrašova trīspunktniekiem, taču spēles intriga jau bija atrisināta. Latvija noturēja divdesmit punktu pārsvaru, svinot pārliecinošu uzvaru.

Latvija – Krievija 72:52 (11:17, 31:11, 15:12, 15:12)Latvija: Jānis Blūms 15 (5ab, 4rp), Rolands Freimanis 13, Rihards Kuksiks 8, Kristaps Janičenoks 8, Jānis Strēlnieks 8, Kaspars Bērziņš 8 (8ab), Mārtiņš Meiers 4, Dairis Bertāns 3, Armands Šķēle 2, Ronalds Zaķis 2, Jānis Bērziņš 1 (2ab, 2rp), Mareks Mejeris.Krievija: Karasjovs 15, Voroncevičs 11.Tiesneši: Juris Kokainis, Atis Ozols, Edgars Deksnis. Komisārs Ziedonis Jansons.

Metieni no spēles: 27/49 vs 19/512p: 18/26 vs 13/333p: 9/23 vs 6/181p: 9/12 vs 8/18AB: 36 (5/31) vs 22 (6/16)RP: 19 vs 10Kļ.: 24 vs 16PB: 9 vs 16BM: 2 vs 3Personiskās piezīmes: 24 vs 19

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa