19.11.2014. 21:14
Basketbola klubs "VEF Rīga" (1-5) trešdien, 19. novembrī, Eiropas kausa izcīņas mājas spēlē zaudēja Maskavas apgabala "Himki' vienībai (4-2) ar rezultātu 79:86. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 26. novembrī pret Ungārijas čempioniem "Szolnoki Olaj".

VEF: Kobss, Robinsons, Timma, Bērziņš, FalsHimki: Raiss, Koponens, Iļņickis, Moņa, Ogastīns

Pirmajās minūtēs VEF spēja turēties līdzi sāncenšiem. Turpinājumā Himku spēlētāji izmantoja augsto individuālo meistarību, uzbrukumu noslēgumos apspēlēja rīdziniekus viens pret vienu un starta ceturtdaļu pabeidza ar 9:18 izrāvienu. VEF darbībā priecēja spēlētāju agresivitāte, uzbrukumā spēlējot līdz galam un tiekot pie diviem punktiem ar sodu (Zaķis, Timma), bet kapteinis Artūrs Bērziņš atzīmējās no distances. Himku precizitāte un vairāki tālmetieni desmit minūtēs nodrošināja viesiem plus deviņi – 14:23.

Nākamajā ceturtdaļā turpināja izcelties Himku meistari Tairīss Raiss un Sergejs Moņa. Līdz 15. minūtei abi sameta tikpat daudz punktu, kā mājinieki kopā – 25:43. VEF uzbrukums tomēr spēja ieskrieties, turklāt savu artavu deva lielākā daļa laukumā iznākušo spēlētāju. Aizsardzībā tik labi neklājās. Tiklīdz VEF samazināja starpību līdz vienpadsmit punktiem (34:45), mājinieku grozu ar deviņiem pēc kārtas izdemolēja Somijas valstsvienības līderis Peteri Koponens – 36:54.

VEF spēlētāji pēc atpūtas laukumā atgriezās ļoti apņēmīgi. Ingus Jakovičs, neraugoties uz pagājušajā nedēļā gūto savainojumu, no jauna bija uzdevumu augstumos. Saspēles vadītājs bumbas kontroli papildināja ar drosmi uzbrukumos un tika atalgots. Asins garšu sajuta arī kolēģi un īsi pirms pusstundas beigām viesu pārsvars saruka līdz astoņiem punktiem – 54:64. Pēdējo grozu trešajā ceturtdaļā atkal guva pretinieki – 54:66.

Rīdzinieku atspēlēšanos apslāpēja Artūram Strēlniekam piešķirtā nesportiskā piezīme. Koponens iemeta abus brīvmetienus, bet Himku bumbas kontrole beidzās ar Iļņicka tālmetienu. Dažās sekundēs zaudēti pieci punkti un mīnus septiņpadsmit – 54:71. Latviešu spēlētāji ar Robinsona palīdzību turpināja priecēt, iesaistoties bezkompromisa cīņā, tādējādi Himki joprojām nevarēja justies droši. Mejera tālmetiens, Timmas spars un piespēle brīvam Zaķim piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām spēles iznākumu padarīja atklātu – 65:75.

Robinsona ātrais izrāviens un Bērziņa tālmetiens skatu vērsa vēl cerīgāku – 70:77. Himku rindās iniciatīvu uzņēmās horvātu aizsargs Marko Popovičs. Pieci punkti pēc kārtas un piespēle Ogastīnam divreiz atjaunoja divciparu pārsvaru viesiem – 72:84. Jakoviča tālmetiens vēlreiz nodzina starpību līdz viencipara skaitlim – 75:84. Robinsons uzbrukumā noguldīja zemē pašaizliedzīgo Iļņicki, 83 sekundes pirms finālsvilpes panākot mīnus septiņi – 77:84. Popovičs otrajā pusē iemeta tikai otro brīvmetienu – 77:85. Nākamajā uzbrukumā veiksme nebija VEF pusē. Rīdzinieki aizsardzībā pārķēra bumbu un Robinsons guva divus punktus pēc Timmas piespēles, taču laiks strauji gāja uz beigām – 79:85. Raiss iemeta tikai vienu no diviem sodiem, bet rīdzinieku atbildei palika tikai desmit sekundes – 79:86. Šoreiz nekā.

VEF Rīga – Himki 79:86 (14:23, 22:31, 18:12, 25:20)VEF: Jakovičs 17 (3p 4/7), Zaķis 17 (6ab, 5rp), Robinsons 15 (5ab, 4pb), Timma 11 (8rp, 2pb), Bērziņš 8 (3p 2/4; 3rp), Fals 6, Mejeris 3, Strēlnieks 2, Pasečņiks, Kobss; Kurucs.Himki: Raiss 21, Koponens 20, Moņa 12, Popovičs 11, Ogastīns 10, Iļņickis 8, Loverņs 4.Tiesneši: Roberto Kjari (Itālija), Luiss Lopess (Portugāle), Reno Gellers (Beļģija).

Metieni no spēles: 30/73 vs 32/582p: 22/51 vs 22/363p: 8/22 vs 10/221p: 11/15 vs 12/14AB: 32 (18/14) vs 39 (32/7)RP: 23 vs 20Kļ.: 10 vs 17PB: 8 vs 4BM: 0 vs 7Personiskās piezīmes: 18 vs 21Starta piecnieki: 40 vs 71Rezerves: 39 vs 15