08.01.2016. 07:47
Nacionālajā hokeja līgā 11. uzvaru pēc kārtas izcīnījusi Floridas ”Panthers”, kura ar 3:2 viesos pieveica Otavas „Senators”, kamēr „Capitals” ar 4:1 pārspēja „Islanders”. Uzvara arī līderes Vašingtonas tuvākajai sekotājai „Stars”, tiesa, Dalasai „Jets” izdevās pieveikt vien pēcspēles metienos (2:1).

Floridas „Panthers” arvien drošāk ieņem līderpozīcijas Atlantijas okeāna divīzijā, kurā otro vietu – „Canadiens” – apsteidz jau par pieciem punktiem. Šonakt „Panthers” tikās ar divīzijas piektajā vietā esošo „Senators” un jau pirmajā periodā izvirzījās vadībā ar 2:0, turklāt Railijs Smits un Vinsents Trošeks 13. minūtē guva vārtus astoņu sekunžu intervālā. Tie bija pirmie divi „Panthers” metieni spēlē...

Arī turpinājumā „Senators” uzbruka daudz biežāk, taču veiksmīgi spēlējošo Roberto Luongo pārspēja vien 26. minūtē, kad NHL karjeras pirmos vārtus guva debitants Makss Makormiks. Trešajā periodā Florida atbildēja ar, kā vēlāk izrādījās, uzvaras vārtiem, kad čehu veterāns Jaromīrs Jāgrs pārtvēra ripu un aizskrēja pretuzbrukumā, kurā izkārtoja vārtu guvumu Aleksandram Barkovam. Florida beigās uzvarēja ar 3:2, gūstot 11. panākumu pēc kārtas un turpinot uzlabot kluba rekordu. Jāgrs savukārt atzīmēja savu sezonas 30. punktu (14+16), bet ar divām piespēlēm izcēlās Džonatans Iberdo. Luongo atvairīja 30 no 32 metieniem, kamēr Florida izdarīja vien 16 metienus.

Savukārt līgas līderes godu saglabājusi „Capitals”, kura ar 4:1 viesos pārspēja „Islanders”. Aleksandrs Ovečkins izdarīja astoņus metienus pa vārtiem un pirmajā periodā izcēlās ar uzvaras vārtu guvumu, tobrīd panākot 2:0. Ovečkina karjerā tie bija 497. NHL vārti un 22. šosezon. Krievu uzbrucējs ir trīs vārtu guvumu attālumā, lai kļūtu par 43. NHL spēlētāju ar vismaz 500 vārtiem savā rēķinā.

Vašingtonas rindās teicami turpina spēlēt arī vārtsargs Breidens Holtbijs, kurš atvairīja 34 no 35 metieniem. Pēdējo zaudējumu pamatlaikā Holtbijs cietis desmitajā novembrī, bet pēc tam viņš komandu aizvedis līdz 18 uzvarām un diviem zaudējumiem papildlaikā vai pēcspēles metienos. Vašingtona 40 spēlēs paspējusi savākt 63 punktus, bet tās sīvākā konkurente „Stars” beidzot pārtraukusi savu trīs zaudējumu sēriju, savā laukumā pēcspēles metienos pieveicot „Jets”.

„Stars” rindās ar sezonas 24. vārtiem izcēlās Tailers Seigins, taču otrā perioda sākumā „Jets” panāca 1:1, un šāds rezultāts saglabājās līdz pat pēcspēles metieniem, kuros precīzi meta Seigins un Patriks Šārps, nokārtojot Dalasas uzvaru. ”Stars” sezonas kopvērtējumā ir 62 punkti, taču aizvadīts par trim spēlēm vairāk nekā Vašingtonai.