09.05.2014. 23:06
Pateicoties Jaromira Jāgra vārtu guvumam trīs minūtes pirms pamatlaika noslēguma un Jakuba Klepiša rezultatīvajam metienam divas minūtes pēc pagarinājuma sākuma, 2014. gada pasaules čempionātu hokejā ar uzvaru sāka Čehijas izlase, kas ar 3:2 pārspēja slovākus. Mača gaitā čehi izdarīja divas reizes vairāk metienu nekā sāncenši.

Slovākijas un Čehijas cīņas hokeja laukumā allaž bijušas principiālas, un 2014. gada olimpiskajās spēlēs tieši čehi liedza slovākiem ceļu uz ceturtdaļfinālu. Saspringtā gaisotne valdīja arī Minskā - pirmo četru minūšu laikā tika piešķirti četri noraidījumi.

Labākā iespēja trešajā minūtē bija Slovākijas 23 gadus vecajam centra uzbrucējam Marekam Viedenskim, bet viņš, mazākumā atbruņojis leģendāro Jaromiru Jāgru, izgājienu vienatnē pret sāncenšu vārtsargu Aleksandru Salāku noslēdza ar metienu pāri cietoksnim.

Par to nācās samaksāt septītajā minūtē, kad rezultātu ar spēcīgu metienu no vidējas distances atklāja Čehijas valstsvienības aizsargs Ondržejs Ņemecs, realizējot vairākumu un panākot 1:0. Viņš izcēlās tikai dažas sekundes pēc tam, kad čehiem nebija pa spēkam realizēt lielo (pieci pret trim) skaitlisko pārsvaru, lai gan uzbrukuma smailē nonāca gan Romāns Červenka, gan Nacionālās hokeja līgas kluba Sanhosē "Sharks" jaunā cerība Tomāšs Hertls.

Čehijai pēc pirmās trešdaļas piederēja pelnīts pārsvars, bet pēc 40 minūtēm vadībā atradās Slovākijas valstsvienība. Neizšķirtu panāca Kontinentālās hokeja līgas kluba Bratislavas "Slovan" rezultatīvākais spēlētājs Mihals Miklīks, kuram pēc sāncenšu kļūdas uz zilās līnijas un metiena no distances talkā nāca rikošets, un ripa lidoja virs Salāka pleca - 1:1.

Pēc nedaudz vairāk nekā desmit minūtēm Slovākijas izlase pirmo reizi 2014. gada pasaules čempionātā izvirzījās vadībā. Skaists pretuzbrukums, kuru ar lielisku one-timer no laukuma kreisās puses noslēdza Viedenskis, izpērkot vainu par ievadā nerealizēto izgājienu, - 2:1. Mirkli iepriekš, spēlējot mazākumā, čehu vārtus apdraudēja Nacionālās hokeja līgas kluba Detroitas "Red Wings" otrais labākais snaiperis Tomāšs Tatārs.

46. minūtē Čehijas valstsvienība izspēlēja izcilu kombināciju, taču tikai fatāla neveiksme neļāva panākt neizšķirtu, - Jirži Novotnijs netraucēts tukšu vārtu priekšā netrāpīja pa ripu. Tomēr arī slovākiem tikai nedaudz pietrūka līdz rezultatīvam metienam - pretuzbrukumā 1995. gadā dzimušajam uzbrucējam Martinam Rēvajam neizdevās pārcelt ripu pāri Salāka kājsargam, tādējādi iespēja izcelties pirmajā mačā pasaules čempionātā tika palaista garām.

Neveiksme vēl sāpīgāka kļuva trīs minūtes pirms pamatlaika noslēguma, kad Jāgrs Slovākijas vārtu priekša iemidzināja sāncensi, sagaidīja Ņemeca piespēli un ripu meistarīgi ievirzīja pretinieku vārtos, panākdams 2:2. Otro reizi čempionāta pirmajā dienā ar 60 minūtēm uzvarētāja noskaidrošanai nepietika, taču bija gana ar divām minūtēm pagarinājumā. Jakubs Klepišs izdarīja rezultatīvu metienu tūdaļ pēc zilās līnijas šķērsošanas, nodrošinādams Čehijas valstsvienībai uzvaru ar 3:2.

Slovākijas hokejisti pasaules čempionātu turpinās rīt, pulksten 20:45 tiekoties ar kanādiešiem, kuri šodien pēcspēles metienos piekāpās Francijai. Tikmēr Čehijas valstsvienība otro maču aizvadīs svētdienas vakarā pret pašreizējo čempioni Zviedriju.

Vārti: 6:24 Ņemecs (Hudlers, Červenka, vair.) 0:1, 25:17 Miklīks (Tatārs) 1:1, 35:45 Viedenskis (Miklīks, Rēvajs) 2:1, 57:53 Jāgrs (Ņemecs, Hertls) 2:2, 61:50 Klepišs (Vitāseks, Ševcs) 2:3Soda minūtes: 10:10Metieni: 16:33Vārtsargi: Jāns Laco - Aleksandrs Salāks

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana