04.01.2016. 07:45
Nule kā NHL Zvaigžņu spēlē iebalsotais čehu lielmeistars Jaromīrs Jāgrs šonakt guva abus Floridas „Panthers” vārtus, nokārtojot uzvaru pār „Wild” ar 2:1, kas ir komandas jau devītais panākums pēc kārtas.

43 gadus vecais Jaromīrs Jāgrs šonakt pamanījās gūt vārtus jau spēles pret „Wild” 27. sekundē, kad viņš ar metienu no vārtu priekšas raidīja ripu starp Devana Dubņika kājsargiem. Spēles turpinājumā „Wild” gan uzbruka vairāk, un Džeisons Zukers otrā perioda sākumā arī panāca izlīdzinājumu, taču 49. minūtē savu vārdu atkal teica Jāgrs. Viņš ieslidoja pretinieku zonā, izvairījās no trim aizsargiem un ar pēkšņu metienu no zonas vidus panāca 2:1.

Jāgram tie bija 735. vārti NHL, kas ir tikai par sešiem mazāk nekā trešajam visu laiku labākajam NHL snaiperim Bretam Halam. Šosezon Jāgrs ar 28 punktiem (13+15) ir rezultatīvākais hokejists komandā, kura pārņēmusi Atlantijas okeāna divīzijas vadību un uzvarējusi jau deviņās spēlēs pēc kārtas, ar katru nākamo uzvaru uzlabojot kluba rekordu.

„Jāgrs mūs visus piespiež spēlēt labāk. Viņš joprojām laukumā darbojas kā 30 gadu vecumā,” izteicās Floridas aizsargs Alekss Petrovičs. Teicamu spēli aizvadīja arī „Panthers” vārtsargs Els Montoija, atvairot 39 no 40 pretinieku metieniem.

"Es pats palūdzu līdzjutējus, lai viņi nebalso par mani, bet viņi jau neklausījās," Jāgrs pēc spēles ar platu smaidu norādīja medijiem par savu iekļūšanu Zvaigžņu spēlē. "Domāju, ka es viņiem pārāk nepatīku, viņi grib redzēt mani beigtu. Līdzjutēji domā, ka man nepieciešams patrenēties. Tā nu būs, visi citi būs brīvdienās, kamēr man būs jāspēlē hokejs trīs pret trīs."

Līgas kopvērtējumā „Panthers” ar 50 punktiem ieņem ceturto vietu, bet līderei „Stars” šodien nepietika arī ar pieciem gūtiem vārtiem, lai iegūtu kaut punktu pret „Islanders”. Ņujorkas komanda otrā perioda beigās izvirzījās vadībā ar 5:2, taču Valērijs Ničuškins pēdējā trešdaļā atbildēja ar diviem vārtiem. Izšķirošais izrādījās Kela Klaterbaka, 28 gadus vecā Kanādas uzbrucēja, vārtu guvums mazākumā, kas nosvēra pārsvaru (6:5) „Islanders” pusē.

Klaterbaks šodien guva divus vārtus, bet 2+1 Ņujorkas sastāvā sakrāja Kails Okposo. Savukārt Dalasas divi rezultatīvākie spēlētāji Džeimijs Bens un Tailers Seigins rezultatīvajā mačā palika uz nulles. Abiem arī negatīvs lietderības koeficiens mīnus viens, turklāt Bens jau pirmajā periodā paspēja nopelnīt sešas soda minūtes.

Korijs Krofords atvairīja visus 26 Otavas metienus un aizvadīja sezonas sesto sauso spēli, kas ir labākais rezultāts līgā. Viņa sniegums palīdzēja „Blackhawks” gūt uzvaru 3:0, kurā vārtus guta Dankans Kīts, Artjoms Aņisimovs un Endrjū Dežardēns, bet līgas rezultatīvākais spēlētājs Patriks Keins guva sezonas 57. punktu (40 spēlēs 23+34).

Uzvara arī ne tuvu to labāko sezonu aizvadošajai „Ducks”, kura ar 4:1 pārspēja „Jets”. Anaheima ar 39 punktiem pakāpusies uz trešo vietu Klusā okeāna divīzijā, taču ir tikai četrus punktus priekšā pēdējā vietā esošajai „Oilers”. Ar tikai 73 gūtiem vārtiem „Ducks” ir pārliecinoši mazrezultatīvākā komanda līgā un šīs nakts spēle bija tikai trešā kopš 30. novembra, kad izdevies gūt vairāk par diviem vārtiem. Pa vārtiem guva Korijs Perijs un Raiens Keslers, bet Rikards Rakels atzīmējās ar 1+1.