29.05.2013. 17:43

1980. gada Maskavas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Aleksandrs Jackēvičs (55) nesen stājies svarīgā amatā Eiropas Džudo savienībā (EJU), kur viņš pilda Sporta direktora pienākumus. Līdz šim neviens Latvijas pārstāvis šajā organizācijā nebija ieņēmis tik augstu posteni.

"Atbildu par visiem pasākumiem, kurus Eiropā rīko savienība," atklāj mūsu funkcionārs. "Un tādu ir apmēram divi simti gada laikā. Tie ir Eiropas čempionāti visiem vecumiem, mācību un treniņnmometņu rīkošana, dažādi semināri. Vēl es vadu plaša mēroga programmu "Olympic Traning Center", kas vērsta uz džudo kvalitātes uzlabošanu. Tās budžets ir 200 tūkstoši eiro, tā tika aizsākta 2010. gadā, jau redzami pirmie rezultāti. Olimpiskajās spēlēs zelta medaļas pirmoreiz izcīnīja tikai Eiropas džudisti."

Iepriekš viņš bija Latvijas Džudo federācijas viceprezidents un džudo kluba "Lido" direktors. Sportista karjeras laikā Jackēvičs startēja svara kategorijā līdz 86 kg, trīs reizes viņš kļuva par Eiropas čempionu (1978, 1980, 1980), bet augstākais sasniegums bija bronzas medaļa 1980. gada olimpiskajās spēlēs.

Izmantotie resursi:Laikraksts "Vesti Segodnya"Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties