10.05.2014. 10:57
Šodien Latvijas izlasei sāksies kārtējais pasaules čempionāts hokejā. Tas sāksies ar spēli pret Somiju un, kā ik pavasari, arī šodien latviešu līdzjutējs mēģinās aizmirst visu, kas noticis iepriekšējos septiņpadsmit pavasara mirkļos un turēs "čurikus", lai šī beidzot būtu pirmā reize, kad Latvija čempionātu sāk ar uzvaru.

Pilna vērsija:

, nra.lv, Sports

Šodien Latvijas izlasei sāksies kārtējais pasaules čempionāts hokejā. Tas sāksies ar spēli pret Somiju un, kā ik pavasari, arī šodien latviešu līdzjutējs mēģinās aizmirst visu, kas noticis iepriekšējos septiņpadsmit pavasara mirkļos un turēs "čurikus", lai šī beidzot būtu pirmā reize, kad Latvija čempionātu sāk ar uzvaru.

Latvija nekad nav bijusi pasaules čempionātu medaļu tīkotāja un praktiski nekad nav bijusi favorīte pirms kārtējām spēlēm. Nekas nav mainījies arī šajā pavasarī, kaut vēl pirms pāris mēnešiem vismaz Latvijā kaifoja un Kanādā dzēra nervu zāles, kad kanādieši mačā ar latviešiem knapi izlīda caur adatas aci. Ko tur liegties, Latvijai tā bija ļoti laba spēle, netika žēloti savi kauli, zobi un viss pārējais, lai paveiktu brīnumu uz Soču ledus. Daudzi joprojām dzīvo eiforijā par šo spēli ar Kanādu, taču, ja izberzējam acis, aizmirstam bildi, ko redzējām laukumā un ieskatāmies turnīra tabulā, tad eiforijai nav ne mazākā pamata. Ja piecās spēlēs ir izcīnīta tikai viena uzvara, pēc divdesmit gadiem jau nākamā hokeja līdzjutēju paaudze zinās tikai par šiem sausajiem skaitļiem un noteikti rausīs degunu.

Viens no izlašu izredžu barometriem ir totalizatoru kantori, kuri nav klusējuši arī pirms šī čempionāta. Toto kantori nav aizmirsuši arī Latvijas izlasi un turoties pa gabalu no emocionālajiem latviešu līdzjutēju lādiņiem, visas izlases sarindojusi pa plauktiņiem no sava skatu punkta. Mums var patikt vai nepatikt viņu skats uz Latvijas hokeja saimniecību, taču līdz šim lielus feilerus prognozētāji nav nogāzuši. Kā iepriekšējos gados, arī šogad Latvijas izlases izredzes uz kaut ko taustāmu ir novērtētas ļoti skopi un pat nepieklājīgi necili. Pārskrienot pāri vairākiem bukmeikeru kantoriem, vienā otrā prognozētāji bijuši pat ļoti skeptiski noskaņoti par mūsējo gaitām Minskā. Ja LHF prezidents Kirovs Lipmans no saviem algotņiem gaita vietu pirmajā desmitniekā, tad bukmeikeri mūsējos savā apakšgrupā redz atrodamies tikai virs Kazahstānas. Kopvērtējumā tā būtu 13. vai 14. vieta. Arī pirms šodienas mača visas prognozes ir vienos vārtos - Somijai ir jāuzvar bez variantiem, bet... Čempionāts sākās jau vakar un, kā zināms, tad vienā no spēlēm tikās Francija un Kanāda. Arī pirms šīs spēles Francija tika iedzīta vistālākajā halles stūrī, bet kas no tā visa sanāca? Uzvarēja Francija! Tas nekas, ka pēcspēles metienos. Arī Latvija spiegtu aiz laimes, ja somus šodien uzvarētu ar bullīšu palīdzību.

Papildus kompleksus pirms šodienas mača var uzdzīt arī iepriekšējo čempionātu vēsture. Jau septiņpadsmit pavasarus cenšamies čempionātu uzsākt ar uzvaru, taču neko vairāk izspiest kā neizšķirtu pret čehiem 2006. gadā, neesam spējuši. Arī savstarpējo spēļu bilance ar Somiem ir dziļos mīnusos, tāpat nekā iepriecinoša nav sarindojot visas čempionāta spēles, kuras aizvadītas sestdienās - pētot arī šo statistikas sadaļu, līdzjutējam ar vājākiem nerviem var iestāties viegla panika.

Ko šādās reizēs darīt? Klausīties somu vaimanās, ka viņiem ir problēmas ar aizsardzību, ka uzbrukums ir klibs vismaz uz vienu kāju? Ticēt Tedam Nolanam, ka šī ir visu laiku labākā izlase, ar kuru viņš ir strādājis? Tie visi ir saldi sīrupi uz latviešu līdzjutēju ausīm, bet vēl saldāks tas var kļūt šovakar kaut kad ap pusseptiņiem, kad beigsies spēle ar Somiju!



LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties