05.01.2017. 00:01
No ārienes tik skarbs un skandalozs - tāds ir jaunais UFC čempions svara kategorijā līdz 61 kilogramam - Koudijs Garbrands (11-0). Tomēr MMA cīkstoņa sirds nav tik tumša kā varētu sākotnēji šķist. Pirms četriem gadiem viņš kādam jaunam zēnam deva neparastu solījumu: ja tu uzvarēsi leikēmiju, apsolu iekļūt UFC un kļūt par čempioni.

Pirms pieciem gadiem 25 gadus vecais Garbrands savā dzimtajā pilsētiņā iepazinās ar piecus gadus veco zēnu vārdā Medoku Meiplu, kuram nesen tika konstatēts vēzis. Jau no pirmajām minūtēm cīkstonim ar mazo puiku izveidojās cieš kontakts.

«Jau pirmajā reizē viņš spēja aizkustināt manu sirdi, atstājot tur neizdzēšamus nospiedumus. Devos mājup un par to domāju vairākas dienas. Ja šāds mazs zēns cīnās ar kaut tik šausmīgu un spēj saglabāt optimismu, kāpēc, lai es nevarētu izvirzīt augstākos mērķus dzīvē,» sacīja Garbrands. 

Vienu dienu Medokss pamodās un teica, ka viņam apnicis cīnīties un iet nemitīgos ārstēšanās kursus. «Devos apraudzīt Medoksu un teicu, ka viņš jau cīņas pusceļā, tādēļ nedrīkst padoties. Devu viņam solījumu, ja viņš turpinās cīņu un uzveiks vēzi, iekļūšu UFC un ņemšu tevi sev līdzi,» stāstīja Garbrands.

 

Pirms neilga laika Medokss uzveica šo riebīgo slimību. Savu debiju UFC Garbrands piedzīvoja 2015.gada janvārī, kad trīs raundos pārliecinoši sasita Markusu Brimidžu (7-7).

Savu fantastisko karjeru Garbrands turpināja ar vēl četrām fantastiskām uzvarām (trīs nokauti pirmajā raundā). 25 gadus vecais Garbrands pusotra gada laikā kļuva par UFC uzlecošo zvaigzni un izpelnījās izaicinājumu no čempione, leģendārā Dominika Krūza (22-2).

Pirms 2016.gada 26.decembra cīņas vairāki UFC eksperti un bukmeikeri par pārliecinoši favorītu uzskatīja Krūzu, kas pēdējo zaudējuma garšu izjuta pirms nepilniem desmit gadiem. Tomēr Garbrands, kas savos izteikumos un rīcībās ir gana bravūrīgs, teica, ka Krūzu pārmācīšot, atņemot viņam šo ilgi turēto čempionu jostu. Un tā arī tas notika!

Pērnās nedēļas nogales duelī Garbrands fantastiski uzveica Krūzu, ringā demonstrējot augstāko klases cīņas mākslu. Pēc uzvaras Koudijs turēja savu solījumu un čempionu jostu aplika apkārt Medoksa viduklim. «Ja šeit nebūtu šī mazā vīra, es šeit nemaz neatrastos. Viņš man deva ticību un parādīja man ceļu. Viņu sauc Medokss Meips un viņš cīnījās līdz pēdējam, lai ievestu mani šajā arēnā,» pēc triumfa ringā sacīja Garbrands.

«Tā ir fantastiska. Esmu tik priecīgs par Koudija uzvaru,» teica Medokss Meiplss.

Sapņi piepildās!LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties