05.01.2017. 00:01
No ārienes tik skarbs un skandalozs - tāds ir jaunais UFC čempions svara kategorijā līdz 61 kilogramam - Koudijs Garbrands (11-0). Tomēr MMA cīkstoņa sirds nav tik tumša, kā varētu sākotnēji šķist. Pirms četriem gadiem viņš kādam mazam zēnam deva neparastu solījumu: ja tu uzvarēsi leikēmiju, apsolu iekļūt UFC un kļūt par čempioni.

Pirms pieciem gadiem 25 gadus vecais Garbrands savā dzimtajā pilsētiņā iepazinās ar piecus gadus veco Medoksu Meiplu, kuram nesen bija konstatēts vēzis. Jau no pirmajām minūtēm cīkstonim ar mazo puiku izveidojās ciešs kontakts.

«Jau pirmajā reizē viņš spēja aizkustināt manu sirdi, atstājot tur neizdzēšamus nospiedumus. Devos mājup un par to domāju vairākas dienas. Ja šāds mazs zēns cīnās ar kaut ko tik šausmīgu un spēj saglabāt optimismu, kāpēc lai es nevarētu izvirzīt augstākos mērķus dzīvē,» sacīja Garbrands.

Kādu dienu Medokss pamodās un teica, ka viņam apnicis cīnīties un iziet nemitīgos ārstēšanās kursus. «Devos apraudzīt Medoksu un teicu, ka viņš jau ir pusceļā uz uzvaru, tādēļ nedrīkst padoties.

Devu viņam solījumu: ja turpināsi cīņu un uzveiksi vēzi, iekļūšu UFC un ņemšu tevi sev līdzi,» stāstīja Garbrands.

Video

Pirms neilga laika Medokss uzveica šo riebīgo slimību. Savu debiju UFC Garbrands piedzīvoja 2015.gada janvārī, kad trīs raundos pārliecinoši sasita Markusu Brimidžu (7-7).

Savu fantastisko karjeru Garbrands turpināja ar vēl četrām fantastiskām uzvarām (trīs nokauti pirmajā raundā). 25 gadus vecais Garbrands pusotra gada laikā kļuva par UFC uzlecošo zvaigzni un izpelnījās izaicinājumu no čempiona, leģendārā Dominika Krūza (22-2).

Pirms 2016.gada 26.decembra cīņas vairāki UFC eksperti un bukmeikeri par pārliecinošu favorītu uzskatīja Krūzu, kas pēdējo zaudējuma rūgtumu izjuta pirms nepilniem desmit gadiem. Tomēr Garbrands, kas savos izteikumos un rīcībā ir gana bravūrīgs, teica, ka Krūzu pārmācīšot, atņemot viņam šo ilgi turēto čempionu jostu. Un tā tas arī notika!

Pagājušās nedēļas nogales duelī Garbrands fantastiski uzveica Krūzu, ringā demonstrējot augstākās klases cīņas mākslu. Pēc uzvaras Koudijs turēja solījumu un čempionu jostu aplika apkārt Medoksa viduklim.

«Ja šeit nebūtu šā mazā vīra, es šeit nemaz neatrastos.

Viņš man deva ticību un parādīja man ceļu. Viņu sauc Medokss Meips, un viņš cīnījās līdz pēdējam, lai ievestu mani šajā arēnā,» pēc triumfa ringā sacīja Garbrands.

«Tā ir fantastiska. Esmu tik priecīgs par Koudija uzvaru!» teica Medokss Meiplss.

Sapņi piepildās!

video

Saistītie rakstiTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties