11.12.2014. 12:57
Pirmās formulas (F-1) komandas «McLaren» vadība par spāņa Fernando Alonso nākamās sezonas partneri izvēlējusies pieredzējušo britu Džensonu Batonu, informē raidsabiedrība BBC.

Tiesa, tas vēl nav oficiāli apstiprināts, taču komanda to grasās darīt ceturtdien preses konferencē.

Tiek ziņots, ka Alonso pievienošanās «McLaren» ir skaidra, taču iepriekš komanda ilgu laiku nevarēja izlemt, kurš būs tās otrais pilots - pieredzējušais Batons vai šīs sezonas debitants dānis Kevins Magnusens. Tomēr ceturtdien kļuvis skaidrs, ka priekšroka dota britam, lai gan pirms tam bija pretēja informācija.

BBC vēsta, ka Alonso noslēdzis līgumu uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt vēl par vienu. Ja nākamsezon «McLaren» neveiksies, spānis gan būs tiesīgs komandu atstāt. Tikmēr Batons, visticamākais, pagarinājis līgumu ar vienību uz vienu sezonu.

Savukārt Magnusenam nākamajai sezonai varētu tikt piedāvāta «McLaren» rezerves braucēja vieta.

Pašlaik 33 gadus vecais Alonso, kuru no nākamās sezonas «Ferrari» rindās aizstās četrkārtējais pasaules čempions Sebastjans Fetels, jau iepriekš braucis «McLaren» komandā, pārstāvot to 2007.gadā, taču nespēja sastrādāties ar toreiz vienībā braukušo britu Lūisu Hamiltonu.

Alonso par pasaules čempionu kļuva 2005. un 2006.gadā, pārstāvot «Renault» komandu. Savas karjeras laikā viņš braucis arī «Minardi» rindās.

Šobrīd 34 gadus vecais Batons F-1 karjeras laikā kopš 2000.gada piedalījies 266 sacīkstēs, svinot 15 uzvaras, bet astoņas reizes startējis no pirmās pozīcijas. Šogad viņš ar 126 punktiem kopvērtējumā izcīnīja astoto vietu.

Tikmēr 22 gadus vecais Magnusens savā debijas sezonā 2014.gadā tika pie 55 punktiem, kas kopvērtējumā deva 11.vietu.

Pēdējo sezonu laikā «McLaren» nevar lepoties ar augstvērtīgiem sasniegumiem, taču tā nākamajā gadā grasās atkal sacensties ar «Honda» dzinējiem, aizstājot līdzšinējos «Mercedes».get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties