01.12.2017. 10:37

Pirms izlozes komandas tika sadalītas grozos, ņemot vērā 2017. gada oktobra FIFA rangu. Tomēr Krievija, kas rangā atradās viszemāk no dalībniecēm, iekļauta pirmajā grozā, jo ir turnīra rīkotāja. Grupu turnīrā laukuma saimnieki nevarēs tikties ar piecām labākajām Eiropas izlasēm, kā arī ar Brazīliju un Argentīnu.

Vienā grupā nevarēs nonākt divas komandas, kuras pārstāv vienu konfederāciju, piemēram, divas Dienvidamerikas izlases. Vienīgais izņēmums ir Eiropa, kura Pasaules kausā pārstāvēta visplašāk – grupā nevarēs būt vairāk par divām Eiropas komandām.

Izlozi vadīs Anglijas izlases bijušais uzbrucējs Garijs Linekers, kurš pats piedalījies divos Pasaules kausos, bet tagad strādā televīzijā, kā arī krievu žurnāliste Marija Komandnaja. "Kā spēlētājam man bija gods piedalīties Pasaules kausā. Atklāt izlozes rezultātus un piedalīties tādā notikumā – tas ir kas īpašs," sacīja Linekers, kurš gadu gaitā daudz kritizējis FIFA.

Izlozē piedalīsies arī viesi no visām astoņām valstīm, kuras izcīnījušas Pasaules kausu: Lorāns Blāns (Francija), Gordons Benkss (Anglija), Kafu (Brazīlija), Fābio Kanavaro (Itālija), Djēgo Forlans (Urugvaja), Djēgo Maradona (Argentīna), Karless Pujols (Spānija) un Miroslavs Kloze (Vācija).

2014. gadā Pasaules kausu ieguva Vācijas valstsvienība, kas finālā ar 1:0 pagarinājumā pieveica argentīniešus, vienīgos vārtus gūstot Mario Gecem. Vācieši spēlēja vienā grupā ar Portugāli, ASV un Ganu, izcīnot divas uzvaras un vienu reizi cīnoties neizšķirti. Nākamajā gadā Vācija pat teorētiski grupā nevarēs tikties ar šiem pretiniekiem, jo Portugāle arī iekļauta pirmajā grozā, kamēr amerikāņi un ganieši nespēja kvalificēties finālturnīram.

Protams, lielākais šoks bija Itālijas neiekļūšana Pasaules kausā pirmo reizi kopš 1958. gada, jo divu spēļu summā ar 0:1 tika zaudēts zviedriem. Tāpat laukumā neredzēsim Čīles komandu, Kotdivuāru, Nīderlandi un Velsu, kas 2016. gada Eiropas čempionātā sasniedza pusfinālu. Nīderlande izlaidīs otro lielo turnīru pēc kārtas.

Pirmo reizi Pasaules kausa izlozi ar nepacietību gaida Islande, kas iegāja vēsturē kā pirmā valsts, kas finālturnīram kvalificējusies, lai gan tajā nedzīvo pat miljons cilvēku. Islandieši uz lielās skatuves debitēja 2016. gada Eiropas čempionātā, kad pārsteidza daudzus un iekļuva ceturtdaļfinālā, pa ceļam izslēdzot Angliju. Pirmo reizi Pasaules kausā spēlēs arī Panama, kas 88. minūtē izrāva uzvaru pret Kostariku un aizlika priekšā kāju amerikāņiem.

Pasaules kausā piedalīsies 14 izlases no Eiropas, piecas Āfrikas komandas, trīs izlases no Ziemeļamerikas un Centrālamerikas, piecas Dienvidamerikas komandas un piecas izlases no Āzijas (Āzijas kvalifikācijā spēlē arī Austrālija, kas tādējādi grupā nevarēs tikties ar Irānu, Japānu, Saūda Arābiju un Dienvidkoreju).Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties