09.05.2015. 08:40
2015. gada pasaules čempionātu hokejā pēc mazāk nekā 18 stundu atpūtas pēc vakar pret Vāciju piedzīvotā zaudējuma turpinās Latvijas valstsvienība, kurai 17:15 pretī stāsies austrieši, un arī viņu kontā pagaidām tikai divi punkti. Tiešraide kanālā TV3, bet portāls Sportacentrs.com piedāvās tiešo teksta translāciju.

Pēc Kaspara Daugaviņa piespēles skaitliskajā vairākumā Laurim Dārziņam Latvijas izlase vakar vadībā atradās ilgāk par pusstundu, taču noslēdzošajā trešdaļā septiņas minūtes pavadīja mazākumā, ielaida divus vārtus, izšķirošos - divas minūtes un 25 sekundes pirms beigām, un ar 1:2 atzina Vācijas hokejistu pārākumu, piedzīvojot ceturto neveiksmi piecos 2015. gada pasaules čempionātā aizvadītajos mačos. Tādējādi joprojām atrodamies apakšgrupas pēdējā vietā, bet šodien priekšā svarīga cīņa par izdzīvošanu - pulksten 17:15 pretī stāsies Austrijas valstsvienība, kas arī sakrājusi tikai divus punktus.

Austrieši turnīru sāka, trīs reizes atspēlējoties un pēcspēles metienos ar 4:3 pieveicot Šveices izlasi, kam sekojušas trīs neveiksmes pamatlaikā - 1:6 pret zviedriem, 0:2 pret Franciju un vakar 0:4 pret laukuma saimniekiem čehiem, lai gan līdz 32. minūtes ievadam uz tablo saglabājās bezvārtu neizšķirts. Tāpēc Austrija atkal nonākusi cīņā par izdzīvošanu, un pēdējoreiz saglabāt vietu starp pasaules labākajām komandām izdevās 2004. gadā, kad finišēts 11. pozīcijā, Turpinājumā izkrists no elites, uzvarēts pirmajā divīzijā, izkrists no elites, uzvarēts pirmajā divīzijā, un tā tālāk.

Izlasei palīgā ieradies Mihaels Rafls - viens no trim uzbrucējiem, kurš ikdienā spēlē Nacionālajā hokeja līgā. Viņš uz Ziemeļameriku pārcēlās pagājušajā sezonā, pēc diviem gadiem Zviedrijā pievienojoties Filadelfijas "Flyers", kuras rindās šosezon 67 spēlēs izcēlās ar 21 vārtu guvumu un 28 rezultativitātes punktiem. Taču nav Tomasa Vaneka no Minesotas "Wild" (21+31 80 regulārā čempionāta spēlēs) un reaktīvais Mihaels Grabners no Ņujorkas "Islanders" (8+5 34 mačos), jo abi bija noslogoti Stenlija kausa izcīņā.

Tādējādi komanda lielākoties komplektēta no pašmāju čempionāta spēlētājiem, taču ir pāris izņēmumi. Pirmkārt, pirmais vārtsargs Bernhards Štarkbaums, kurš Zviedrijas spēcīgākās līgas kluba "Brynas" rindās 49 spēlēs atvairīja 92,2% sāncenšu metienu un vidēji spēlē ielaida 2,54 ripas. Otrkārt, 26 gadus vecais centra uzbrucējs Rafaels Herburgers no Šveices "Biel", 41 mačā izceļoties ar astoņiem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Pasaules čempionātā ar vārtu guvumiem izcēlušies pieci spēlētāji - līdzās M. Raflam pretinieku vārtsargu pārspējis arī viņa brālis un Austrijas izlases kapteinis Tomass Rafls, Konstantīns Komareks, Dominiks Hainrihs un Braiens Leblērs, kurš līdz 2011. gadam spēlēja Ziemeļamerikā. Viņš un T. Rafls bija rezultatīvākie austrieši vietējā čempionātā - 53 rezultativitātes punkti. Labāko desmitniekā kopumā atradās seši kanādieši, amerikānis, ungārs un divi Austrijas izlases dalībnieki. Nākamais izlases spēlētājs - Komareks - ieņēma tikai 37. pozīciju.

Lai saglabātu vietu pasaules labāko valstsvienību sabiedrībā, Latvijai pret Austriju un/vai Franciju (trīs punkti, bet spēle rezervē) jātiek pie punktiem. Bažīgus dara arī Jānim Spruktam par vakar līdz spēles beigām nopelnītā noraidījuma draudošā diskvalifikācija, jo centra uzbrucēji bijuši deficīta prece visus pēdējos gadus. Taču turēsim īkšķus un cerēsim uz labāko! Spēles sākums pulksten 17:15, tiešraide kanālā TV3, bet portāls Sportacentrs.com piedāvās tiešo teksta translāciju.