07.11.2015. 18:54
Latvijas sieviešu florbola izlase, kas, gatavojoties pasaules čempionātam, vakar Zviedrijas pilsētā Morā ar 3:2 uzvarēja "KAIS Mora IF" U19 komandu, bet pēc tam ar 1:8 atzina šīs valsts pašreizējās čempiones "KAIS Mora IF" pārākumu, šorīt devās atpakaļ uz Latviju, pa ceļam piestājot Gavlē, kur aizvadīja vēl vienu maču, ar 1:7 piekāpjoties "Strömsbro" vienībai.

"Strömsbro" ir Zviedrijas pēc spēka ranga otrās stiprākās līgas komanda, bet ar ļoti nopietnām pretenzijām uz iekļūšanu elitē. Zviedrietes maču pret Latvijas izlases meitenēm, kuras vakar bija aizvadījušas divas pilna garuma spēles, šorīt agri cēlušās un devušās ceļā, tikai pirms stundas izkāpjot no autobusa, sāka ļoti apņēmīgi. Mūsu pirmajai maiņai 30 sekunžu laikā neizdevās šķērsot laukuma centru, vēl vairāk – tika pazaudēta bumbiņa, ko savā rīcībā ieguva laukuma saimnieces, ar atkārtotu metienu pirmo reizi sarūgtinot vārtsardzi Kristīni Kirilovu – 0:1. Latvietes gan šis notikumu pavērsiens vēl nesapurināja – 10.minūtē mūsu izlase jau nonāca iedzinējos ar 0:3. Tiesa, 14.minūtē iemesls uzgavilēt radās arī latvietēm – Līgas Vancānes piespēlēto bumbiņu no pašas vārtu priekšas "Strömsbro" cietoksnī trieca Ieva Priede – 1:3. 16.minūtē Kirilova kapitulēja vēl vienu reizi – pēc pirmās trešdaļas Latvijas valstsvienība zaudēja ar 1:4.

Otrajā periodā mūsu komandas vārtos stājās Jana Filipsone, kuru laukuma saimniecēm pārspēt izdevās tikai vienu reizi – 1:5. Pēdējo periodu Mūsu komanda sāka ar Laumu Višņevsku vārtos. Jāsaka, ka šajā spēles daļā, lai arī par mača uzvarētāju šaubu bija maz, mūsu florbolistes sāka darboties arvien asāk, nevienā epizodē nevairoties no spēka spēles. Florbols kļuva acij tīkamāks, vienīgais, kā pietrūka, bija vārtu guvumi Latvijas izlases izpildījumā. Arī zviedrietēm ar vārtu gūšanu veicās ne īpaši, tomēr arī Višņevsku viņām izdevās pārspēt, pie tam – divas reizes. Latvijas izlase savā trešajā pārbaudes spēļu turnejas mačā zaudēja ar 1:7, labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma Diāna Isjomina.

Rezultatīvākās:Latvijas izlase – Ieva Priede 1 (1+0), Līga Vancāne 1 (0+1).

Izmantotie resursi:Latvijas Florbola savienība » LV »...