02.12.2013. 21:41
Starptautiskā profesionālo spēlētāju asociācija (FIFPro) un Starptautiskā futbola federācija (FIFA) paziņojusi piecus vārtsargus, kuri ir nominēti gada simboliskajai izlasei. Pārējo pozīciju spēlētāji tiks paziņoti nedēļas laikā.

Starp pieciem nominētajiem vārtsargiem ir Džanluidži Bufons (35 gadi, Turīnas "Juventus"), Petrs Čehs (31, Londonas "Chelsea"), Manuels Noiers (27, Minhenes "Bayern"), Viktors Valdess (31, "Barcelona") un Ikers Kasiljass (32, Madrides "Real"). Salīdzinājumā ar pagājušā gada nominantiem ir tikai viena izmaiņa – Mančestras "City" vārtu vīru Džo Hārtu aizstājis Valdess.

Par lielāko pārsteigumu ir kļuvis Kasiljass. Lai arī tieši viņš pagājušajā gadā iekļuva simboliskajā izlasē, Kasiljass šā gada sākumā iedzīvojās nopietnā savainojumā un kopš tā brīža tā arī nav spējis atgūt Madrides "Real" pamatvārtsarga statusu. Kasiljass šogad ir piedalījies tikai trijās Spānijas čempionāta spēlēs, no kurām visas tika aizvadītas janvārī – proti, pirms savainojuma.

Tāpat līdz savainojumam Kasiljass paspēja aizvadīt trīs spēles Karaļa kausa izcīņā. Savukārt pēc tam Kasiljasam klubā uzticēts sargāt vārtus tikai UEFA Čempionu līgā, kur viņa kontā ir visas piecas spēles. Par spīti notikumiem klubā, izlasē Kasiljass joprojām tiek pie samērā liela spēles laika un Konfederāciju kausā piedalījās trīs no pieciem mačiem.

Aptuveni 50 tūkstoši asociācijā ietilpstošo spēlētāju saņēma balsojuma veidlapas, kurās viņiem bija jāizvēlas 11 gada labākie futbolisti – viens vārtsargs, četri aizsargi, trīs pussargi un trīs uzbrucēji. Nominētie aizsargi tiks paziņoti parīt, vēl pēc divām dienām sekos pussargu paziņošana, bet devītajā decembrī kārta sekos uzbrucējiem. Kopumā tiks nominēti 55 spēlētāji.

Pagājušā gada simboliskajā izlasē tika iekļauti seši Spānijas izlases spēlētāji, divi brazīlieši un pa vienam argentīnietim, kolumbietim un portugālim. Visi futbolisti bija no Spānijas klubiem – pa pieciem no "Barcelona" un Madrides "Real", kā arī viens no Madrides "Atletico"

2012.gada simboliskā izlase: Kasiljass – Marselu, Ramoss, Pikē, Alvešs – Injesta, Alonso, Čavi – Ronaldu, Mesi, Falkao.

Izmantotie resursi:Fédération Internationale de Football...Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties