15.12.2013. 16:56

• Rīgas VEF piedzīvo smagu sagrāvi pret «Unics» 2013. g. 11. decembris
  • Blūms vēlas ar «Astana» komandu sasniegt VTB četrinieku 2013. g. 12. oktobris

Jau pašā otrā puslaika sākumā Bajramovičs bija guvis 24 punktus, bet kopā viņš sameta 35 punktus, kā arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Savukārt 14 punktus viesiem pievienoja Entveins Robinsons.

Tikmēr «Astana» komandā 20 punktus guva serbs Branko Cvetkovičs.

Savukārt Blūms šajā mačā 20 minūšu laikā guva astoņus punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un izprovocēja četrus noteikumu pārkāpumus.

Pēc pirmās ceturtdaļas «VEF Rīga» atradās iedzinējos ar rezultātu 22:23, tomēr otrajā ceturtdaļā mājinieki guva pirmos septiņus punktus, iegūstot jau astoņu punktu pārsvaru. Otrā desmitminūte aizritēja ar izrāvieniem, jo «VEF Rīga» guva deviņus punktus pēc kārtas, atgūstot vadību, bet pēc tam atkal deviņus punktus sameta «Astana» (31:39).

«VEF Rīga» vēl pietuvojās līdz 35:39, tomēr pēc pirmā puslaika atradās iedzinējos ar 37:43.

Arī otrajā puslaikā faktiski visu laiku vadībā atradās «Astana». Kaut «VEF Rīga» nerādīja pārliecinošu sniegumu, tālāk par desmit punktiem pretiniekus ne reizi neatlaida un visu laiku situācija bija saspringta. Tomēr pie panākuma tika mājinieki.

Pirms mača abām komandām tika atcelti rīta treniņi un pat bija runas, ka cīņu varētu atcelt, jo Astanas velotrekā pilēja griesti. Kaut problēma pilnībā netika atrisināta, cīņa notika.

Šis «VEF Rīga» komandai bija pirmais mačs kopš trešdien Eiropas kausa ietvaros tika piedzīvots smagākais zaudējums tās vēsturē. Kā zināms, rīdzinieki ar 47 punktiem izbraukumā kapitulēja Krievijas komandai Kazaņas «Unics».

Savukārt nākamajā trešdienā «VEF Rīga» gaidāma izšķirošā spēle par iekļūšanu Eiropas kausa otrajā posmā, kurā ar vismaz 20 punktiem būs jāpieveic Turcijas klubs Bandirmas «Banvit».

«VEF Rīga» un «Astana» cīnās VTB Vienotās līgas B apakšgrupā. Pēc šīs neveiksmes rīdzinieki ar četriem panākumiem deviņos mačos saglabāja piekto vietu, bet «Astana» ar trim uzvarām pakāpās uz astoto vietu desmit komandu apakšgrupā.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

VTB līgas pērnajā regulārajā sezonā «VEF Rīga» ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala «Himki» vienībai.