13.07.2015. 09:06
Veiksme šoreiz nav bijusi latviešu motobraucēja Dāvja Ivanova pusē, pēc pasaules čempionāta 12.posma Ķeguma trasē «Zelta Zirgs» savai komandai «MX Moduls» atzina pats sportists.

Kā zināms, Latvijas posmā prestižākajā MXGP klasē Ivanovs pirmajā braucienā izcīnīja 19.vietu, bet otrā izstājās un tika klasificēts 20.pozīcijā.

«Līdz brīdim, kad nācās izstāties, viss šķita samērā labi. Braucu pa 17.vietu, bet pievīla tehnika. Tehniskajā sporta veidā tā gadās. Veiksme šoreiz nebija manā pusē. Tagad turpināšu strādāt, lai aizstāvētu seriāla «Superkauss» čempiona titulu un uzvarētu Latvijas čempionātā,» stāstīja Ivanovs, kurš posmā ar izcīnītiem trim punktiem ieņēma 21.vietu.

Par posma uzvarētāju ar 47 punktiem kļuva nīderlandietis Glens Koldenhofs, bet otrais ar 40 punktiem bija francūzis Gotjē Polēns, par diviem punktiem apsteigdams tautieti Romānu Fevrē.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis pēc 12 posmiem ar 457 punktiem ir Febrē, kuram ar 416 punktiem seko slavenais itālis Antonio Kairoli, kamēr uz trešo vietu ar 391 punktu pakāpies Polēns. Tikmēr vācietis Maksimiliāns Nagls, kurš traumas dēļ izlaiž pēdējos trīs posmus, ar 360 punktiem ir ceturtais.

Līdz šim šosezon Ivanovs piedalījies četros MXGP posmos, kas ar 11 punktiem kopvērtējumā ļauj ieņemt 35.vietu.

Ivanovs šosezon startēs vēl divos pasaules čempionāta posmos Beļģijā un Nīderlandē, kā arī divos Latvijas motokrosa čempionāta posmos Viļakā un Cēsīs un seriāla «Superkauss» sacensībās Madonā un Saldū.

Tikmēr EMX250 klasē pirmajā braucienā sestdien Kārlis Sabulis izcīnīja 16.vietu, bet Dāvis Līvs bija piecas pozīcijas zemāk, kamēr Tomass Šileika bija 28.pozīcijā no 40 braucējiem. Svētdien Līvs izcīnīja 18.vietu, Sabulis ierindojās 24.pozīcijā, bet divas vietas zemāk finišēja Šileika.

Ķeguma posmā uzvaru izcīnīja beļģis Damons Gralo, kuram 43 punkti, bet Sabulis ar pieciem punktiem bija 23.vietā, kamēr ar trim punktiem divas pozīcijas zemāk ierindojās Līvs.

«Sestdien mūsu EMX250 klases pirmais brauciens bija pats pēdējais. Trase bija ļoti bedraina un sarežģīta, taču finišēju 16.vietā. Guvu šogad pirmos punktus Eiropas čempionātā. Šodien bija krietni grūtāk, jo pa nakti viss bija salijis, daudz dubļu, viena sliede. Grūti bija kaut ko redzēt, taču cīnījos un braucu līdz galam,» uzsvēra Sabulis.

Kā zināms, MX2 klasē svētdien otro vietu izcīnīja Pauls Jonass, bet 13.pozīciju ieņēma Roberts Justs.