10.09.2014. 14:45
Latvijas čempionāta ietvaros šogad aizvadītas lieliskas sacīkstes, plecu pie pleca cīnoties izciliem sportistiem. Tagad, sezonai strauji tuvojoties izskaņai, pienācis laiks izšķirošajām cīņām, lai noskaidrotu, kuri ir šī gada ātrākie braucēji – Latvijas čempioni!

Jau pēc nepilnām divām nedēļām, 13. un 14.septembrī Dobelē tiks noslēgts šīs sezonas Latvijas čempionāta seriāls. Līdz šim aizvadīti trīs lieliski posmi – 1.posms Aizputē pulcēja kuplu dalībnieku un līdzjutēju skaitu, jo uz sezonas atklāšanu bija ieradušies Latvijas spēcīgākie sportisti – Matīss Karro, Pauls Jonas, Tomass Šileika, brāļi Justi u.c. - lielisks vasaras iesākums.

2.posms norisinājās kalnainajā Viļakas trasē, kur paralēli tika aizvadīts arī 2.Baltijas čempionāta posms. Taču pavisam nesen, aizritējušajā nedēļas nogalē 3.posmā Cēsīs, pēc ilgāka pārtraukuma vienā trasē atkal tikās Latvijas meistarīgākie sportisti, kuriem konkurenci sagādāt bija ieradušies spēcīgākie kaimiņvalstu braucēji. Paralēli Latvijas čempionātam vienmēr norisinās arī Latvijas Kausa un Latvijas Junioru čempionāta posmi, kuri 13.un 14.septembrī arī piedzīvos šī gada sezonas noslēdzošās cīņas.

Katrā klasē, protams, izvirzījušies līderi, taču daudzviet arvien vel saglabājas intriga, jo nelielās punktu starpības dēļ pirmā trijnieka secība kopvērtējumā var mainīties. Tieši tādēļ Dobeles posms noteikti solās būt neaizmirstams – pēc čempiona titula tiecas visi!

Kā ierasts, divu dienu garumā trasē dosies gan pavisam mazie braucēji, gan jaunieši, gan pieredzes bagātākie sportisti, pārstāvot solo motociklu, kvadraciklu un blakusvāģu klases. Jāpiebilst, ka ieeja uz sacīkstēm sestdien ir bez maksas, tādējādi sniedzot iespēju ikvienam būt klāt nozīmīgajā brīdī, kad tiks nosaukti pirmie Latvijas čempioni. Noteikti sastapsim vairākus spēcīgus Latvijas un kaimiņvalstu sportistus, kuri būs gatavi uzstādīt latiņu.

Īpašs jauninājums noslēdzošajā Latvijas čempionāta posmā būs „Aerodium super fly”, kurā spēcīgo MX1 un MX2 klašu pārstāvji savstarpēji sacentīsies, veicot neprātīgāko un tālāko lēcienu. Tāpat, ja laika apstākļi būs labvēlīgi, tad aktīvākajiem līdzjutējiem būs iespēja izvizināties ar gaisa balonu bez maksas – galvenais, lai sacīkšu dienās šo atrakciju neiztraucē vējš. Taču arī tas vēl nav viss - solās būt arī citi interesanti pārsteigumi – ir jābūt klāt, lai to izbaudītu! Skaidrs ir tikai viens – beidzot ir pienācis laiks Latvijas čempionāta kulminācijai un sportisti ir gatavi parādīt, ka ir šīs sezonas motokrosa karaļi!

Vieta Braucējs Punkti
1 Dāvis IVANOVS 129
2 Lauri LEHTLA 125
3 Augusts JUSTS 115
4 Matīss KARRO 100
5 Dāvis LIVS 89
6 Lauris FREIBERGS 75
Vieta Braucējs Punkti
1 Pauls JONASS 145
2 Erki KAHRO 117
3 Andre PARK 105
4 Kristers DREVINSKIS 95
5 Roberts JUSTS 91
6 Uldis SPULLE 75
Vieta Braucējs Punkti
1 Tomass ŠILEIKA 120
2 Hardi ROOSIORG 94
3 Elgars JONASS 90
4 Ingars ASMA 85
5 Kārlis KALĒJS 77
6 Dovidas KARKA 76

Izmantotie resursi:Motokrosa komisijaSL Namu Serviss, SIA Jasmuižas 18 k.1, Rīga, LV-1021
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties