22.06.2015. 12:15
Otro vietu Zaķusalā notikušā Superkausa Rīgas posma prestižākajā MxPro klasē svētdien izcīnīja latviešu motobraucējs Dāvis Ivanovs.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pirmajos divos braucienos Ivanovs finišēja trešais, bet sprintā Latvijas motobraucējs ieņēma ceturto vietu, kopā nopelnot 92 punktus.

Tikmēr uzvaru posmā ar 96 punktiem izcīnīja igaunis Harri Kullass, kurš Nāciju kausā startē zem Somijas karoga. Kullass pirmajā braucienā bija otrais, otrajā triumfēja, bet trešajā ieņēma trešo vietu.

Savukārt trešo vietu ar 91 punktu ieņēma Kullasa tautietis Prīts Ratseps, kurš uzvarēja pirmajā braucienā, bet abos pārējos palika piektais.

Ceturtais ar 88 punktiem bija Toms Macuks, bet astotais Ivo Šteinbergs, kurš izcīnīja 75 punktus, par punktu apsteidzot Kārli Sabuli. Tikmēr 12.vietu ar 66 punktiem ieņēma Vairis Aleksejevs.

Pagalam neveiksmīgs Rīgas posms izvērtās pēdējo gadu Latvijas labākajam motokrosa braucējam Matīsam Karro, kurš pirmajā braucienā izstājās tehnisku problēmu dēļ, bet otrajā sliktā starta dēļ finišēja sestais. Savukārt sprintā Karro izcīnīja otro vietu, kopsummā nopelnot 32 punktus un Rīgas posmu noslēdzot 14.pozīcijā.

«Sacensībās viss vairāk vai mazāk izdevās labi. Pirmajā braucienā, lai gan nokritu startā, tomēr spēju no pēdējās vietas izcīnīt trešo. Šajā posmā atpaliku tikai no Kullasa, kas man lielajā kopvērtējumā netraucē. Trase nebija tik ļoti sarežģīta, cik bīstama, tāpēc neliku uzsvaru uz ātrumu. Domāju, ka nobraucu stabili,» intervijā savai pārstāvētajai komandai «MX Moduls» atklāja Ivanovs.

Savukārt Karro atzina, ka diena iesākusies fantastiski, jo tika sasniegts labs rezultāts kvalifikācijas sacensībās.

«Jutos tiešām pārliecināts par sevi šajā nedēļas nogalē. Pirmo braucienu uzsāku perfekti, jau pirmajās septiņās minūtēs bija vairāk kā desmit sekunžu atrāviens, diemžēl spēkrats neizturēja. Otrajā braucienā bija ļoti slikts starts, jo jau taisnē sadūros ar citiem braucējiem un pirmajā līkumā kritu. Uz trešo braucienu sev galvā visu saslēdzu, ka gribu būt pirmais. Pēc starta ātri tiku uz trešo vietu, pēc tam jau uz otro un sāku uzbrukt pirmajai pozīcijai. Tomēr pēc pirmā brauciena motociklu neizdevās pilnībā saremontēt tā, lai tas būtu konkurētspējīgs. Līdz ar to izcīnīju otro vietu, ar ko esmu apmierināts. Protams, tagad būs grūti ko izdarīt Superkausa čempionāta kopvērtējumā,» sacensības komentēja Karro, kurš ir pateicīgs komandai, draugiem un līdzjutējiem par izrādīto atbalstu.

Tikmēr sacensībās kvadracikliem abos braucienos triumfēja Latvijas sportists Raivis Sootee, bet otro vietu izcīnīja lietuvietis Domants Vaznis, kamēr trešais bija igaunis Kaspars Haiba.

Neveiksmi Rīgas posmā piedzīvoja Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderis Edgars Meņģelis, kurš pirmajā braucienā izstājās, bet otrajā neizgāja uz starta.

Savukārt sacensībās senioriem abos braucienos ātrākais bija pirmā posma uzvarētājs Leons Kozlovskis, aiz sevis atstādams Raimondu Baltgalvi un Ronaldu Baldiņu.

Tikmēr sacensībās junioriem abos etapos ātrākais bija Sandis Armīns Frienbergs, bet otro un trešo vietu braucienos un posmā ieņēma attiecīgi Patriks Uzuls un Rūdolfs Aumesters.

Savukārt jauniešu sacensībās posmā uzvarēja Elgars Jonass, aiz sevis atstājot Hariju Suharževski un Kristeru Kogveru.

Visbeidzot sacensībās iesācējiem labākais bija Ralfs Vindigs, bet trijniekā iekļuva arī Tomass Šaicāns un Rihards Kronis.

Kā zināms, šīs sezonas pirmajā posmā uzvaru prestižākajā MxPro klasē izcīnīja Karro. Tikmēr Ivanovs, kurš šosezon startē pasaules čempionāta prestižākajā MXGP klasē, ieņēma otro vietu.

Superkausa Rīgas sacensības noritēja piecās klasēs un pie starta barjeras stājās Baltijas un kaimiņvalstu ātrākie solo un kvadriciklu klašu braucēji.

Tikmēr no kaimiņvalstu titulētākajiem motosportistiem uz starta devās vairākkārtējs Baltkrievijas čempions Jevgēņijs Tiļeckis, kurš šajā sezonā sekmīgi startē Eiropas čempionāta Open klasē. Tāpat sacensībās piedalījās pēdējo gadu titulētākais Lietuvas solo klašu braucējs Vitauts Bučs.

Viņiem konkurenci sastādīja spēcīgākie igauņi Tanels Leoks un Kullass.

Superkausa Rīgas posms notika ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties