10.08.2013. 22:51
Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionātā Kijevā nevarēs tikt augstāk par devīto vietu, bet pirmajā izdzīvošanas turnīra kārtā spēlēs pret Beļģiju (12. augustā plkst. 14:15), Zviedriju (13. augustā plkst. 14:15) un Poliju (14. augustā plkst. 14:15). Mārtiņa Fomina komanda netika augstāk par ceturto vietu D grupā, jo savstarpējās spēlēs tai bija sliktāka gūto-zaudēto punktu attiecība nekā Ukrainai un Itālijai.

Dienas pirmajā spēlē Horvātija uzvarēja Latviju, nodrošinot pirmo vietu D grupā. Latviešiem, ukraiņiem un itāliešiem nācās ķerties pie rēķināšanas. Pirms pēdējās spēles trīs komandu savstarpējās cīņās labākās pozīcijas bija Ukrainai (1-0, +17), apsteidzot Latviju (1-1, -15) un Itāliju (0-1, -2).

Mājinieku uzvaras gadījumā tālāk tiktu Ukraina un Latvija. Itāliešiem bija vajadzīga uzvara ar 1-32 punktu pārsvaru, tādējādi aiz borta atstājot Latviju. Panākums ar 33 un vairāk punktu pārsvaru Itāliju neapmierinātu, jo šajā gadījumā cīņas F grupā būtu jāturpina bez punktiem (savstarpējā spēlē zaudējums Latvijai ar divu punktu starpību).

Lai nebūtu jāpaļaujas uz nervozu galotni, itālieši spēles sākumā centās iegūt pēc iespējas lielāku pārsvaru, pirmo puslaiku pabeidzot ar plus piecpadsmit – 40:25. Ukraiņi centās atspēlēties, taču brīžiem nokļuva vēl lielākos mīnusos (55:29). Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām viņi pietuvojās sešpadsmit punktu attālumā – 70:54. Noslēgumā Itālijas uzvara ar rezultātu 77:61.

Tāds iznākums komandas savstarspējās cīņās sarindoja sekojoši: Itālija (1-1, +14), Ukraina (1-1, +1) un Latvija (1-1, -15). Lielākie ieguvēji ir itālieši, kuri cīņas F grupā sāks ar diviem punktiem, savukārt Ukrainai nākamā kārta jāsāk ar bilanci 0-2.