06.10.2016. 23:48

Šovakar G grupas milžu cīņā Itālijas izlase Turīnas ''Juventus'' stadionā uzņēma Spāniju. Abas komandas pēdējo reizi tikās šī gada Eiropas čempionāta 1/8 finālā, kad likumsakarīgu uzvaru 2:0 izcīnīja itāļi. Toreiz pirmos itāļu vārtus guva viens no pasaules labākajiem centra aizsargiem Džordžo Kjelīni, tomēr šovakar viņš sarkanās kartītes dēļ mačā nevarēja piedalīties. Spānijas izlases galvenais treneris Julens Lopetegi šovakar rezervē atstāja tādus spēlētājus kā Isko Alarkonu, Alvaro Moratu un Nolito, savukārt iespēju deva 26 gadus vecajam flanga uzbrucējam Vitolo, kurš šovakar aizvadīja tikai savu sesto maču izlasē.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja tieši tā, kā to varēja paredzēt iepriekš. Spānijas izlase pacietīgi kontrolēja bumbu un piespieda itāļus daudz vairāk spēlēt bez tās. Līdz 30. minūtei spāņi bija izpildījuši jau piecus stūra sitienus, kamēr itāļi nevienu. Kādā no epizodēm agresīvi nospēlēja Serhio Ramoss, kurš no kājām notrieca Rikardo Montolivo. Noteikumu pārkāpumu gan tiesnesis nefiksēja, jo Ramoss nospēlēja tīri bumbā, taču Montolivo nepaveicās un pussargs traumas dēļ no laukuma tika nonests ar nestuvēm. Spāņu bumbas kontroles procentrs bija graujošs (25% – 75%), tomēr tas nedeva nekādu labumu, jo mājinieku aizsardzība bija nesalaužama. Itālija pirmajā puslaikā tā arī ne reizi neuzsita pat vārtu virzienā, liekot Davidam De Hejam būt pamatīgi garlaikotam.

Otrā puslaika sākumā itāļi īsu brīdi mēģināja pārņemt spēles iniciatīvu, taču tas īsti neizdevās. Nedaudz vēlāk sekoja ārkārtīgi neveiksmīga epizode Itālijai, kad pēc caurejošas piespēles bumbu mēģināja noķert Vitolo, taču viņam pretī izskrēja Džanluidži Bufons, kuram bumba sitiena brīdī pārlēca pāri kājai un Vitolo, aizskriedams garām Bufonam, bumbu raidīja tukšos vārtos – 0:1. Pēc neilga laika tika nomainīts Djēgu Kosta, kurš, pametot laukumu, saņēma grandiozus Itālijas līdzjutēju svilpienus - viņa vietā nāca Morata. Nākamajā epizodē viens pret vienu ar Bufonu aizskrēja Vitolo, taču sita garām vārtiem.

Mača izskaņā mājinieki radīja īstu spriedzi pie pretinieku vārtiem. Savā soda laukumā noteikumus pret Ederu pārkāpa Ramoss, izpelnoties 11 metru soda sitienu, kuru aukstasinīgi realizēja Daniele De Rosi - 1:1. Pēc īsa brīža Čiro Immobile otro reizi bumbu raidīja De Heja vārtos, tomēr viņš atradās aizmugurē un vārti netika ieskaitīti. Turpinājumā rezultāta izteiksmes ziņā nekas nemainījās un spēle noslēdzās neizšķirti.

Šovakar savā starpā spēkiem mērojās arī Islandes un Somijas valstsvienības. Islandes izlase pēc pārsteidzošā snieguma Eiropas čempionātā Pasaules kausa kvalifikāciju sākusi ar četriem punktiem divos mačos. Šovakar islandieši pirmie nonāca iedzinējos, kad pēc centrējuma labi no sava pretspēlētāja atbrīvojās Tēmu Puki un bumbu vārtos raidīja ar galvu - 0:1. Pēc neilga brīža Kauri Aurdnasons atbildēja ar ko līdzīgu, pēc stūra sitiena uzvarot divcīņu otrajā stāvā un panākot 1:1. Somija nepadevās un pirmo puslaiku vienalga noslēdza uz pozitīvas nots, jo Robins Lods ar atkārtotu sitienu no soda laukuma līnijas panāca 1:2

Otrajā spēles nogrieznī somiem izdevās līdz pat 90. minūtei izturēt pārsvaru, taču tad sekoja divi negaidīti vārti Islandes izpildījumā. Vispirms Alfreds Finbogasons rezultātu izlīdzināja, taču pēc mirkļa, ne bez veiksmes palīdzības, sekoja vēl vieni vārti, kad pēc tāla centrējuma, atrodoties spēlētāju burzmā, pie bumbas piesteidzās Ragnars Sīgurdsons, kurš bumbu burtiski iebakstīja vārtos, izraujot laimīgu uzvaru 3:2.

Austrijas un Velsas duelī šovakar bija vērojama aizraujoša cīņa. Pirmā puslaika vidū, kādā no Velsas uzbrukumiem, bumba lidoja Džo Alena virzienā, kurš no metriem 20 uzreiz no gaisa skaisti sita bumbu vārtos, panākot 0:1. Ilgi nebija jāgaida līdz rezultāts uz tablo vēstīja neizšķirtu. Kādā Austrijas uzbrukumā bumbu vārtsargam nocēla Marko Arnautovičs, kurš pēc piespēles to vārtos viltīgi sita ar galvu, izlīdzinot rezultāt – 1:1

Velsa gan īsi pirms puslaika beigām pamanījās iegūt pārsvaru - pēc tāla Gereta Beila auta iemetiena bumbu savos vārtos neveiksmīgi raidīja Kevins Vimmers - 1:2. Otros vārtus austrieši guva brīdī, kad Velsas aizsargi pienācīgi nepiesedza Arnautoviču, kurš izrāvās viens pret vienu ar vārtsargu un, precīzi sitot bumbu tālajā stūrī, panāca neizšķirtu. Spēle beidzās ar nemainīgu rezultātu.