25.06.2012. 00:26
Par Eiropas futbola čempionāta pēdējo pusfinālisti kļuvusi Itālija, kurai bija milzīgs pārsvars spēlē pret Angliju, taču angļus izdevās uzvarēt tikai pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2. Gan spēles pamatlaiks, gan papildlaiks Kijevā noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Itālija pusfinālā ceturtdien tiksies ar Vāciju.

Anglijai pirmo reizi kopš 2010. gada Pasaules kausa bija nemainīts sākumsastāvs jeb sāka visi tie 11, kuri izgāja no pirmās minūtes apakšgrupas pēdējā mačā pret Ukrainu (1:0). Itālijai trīs izmaiņas: savainoto Džordžo Kjelīni aizstāja Leonardo Bonuči, Mario Balotelli izgāja Antonio Di Natales vietā, bet Tjagu Motu vidējā līnijā aizstāja Rikardo Montolīvo.

Spēles sākums bija daudz atklātāks nekā vairums to gaidīja. Abas komandas iesist varēja jau pirmajās piecās minūtēs. Itālija sāka labāk, pirmajās trīs minūtēs pieturot bumbu. Daniele De Rosi no 30 metriem ar kreisā buča ārmalu sisto bumbu trāpīja pavārtu stabu, Džo Hārts neaizsniedzās līdz bumbai. Anglijai atbildēja ar Glena Džonsona sitienu. Aizsargs no septiņiem metriem uzsita virsū Džanluidži Bufonam.

Anglija pēc sava momenta vēl aptuveni 10 minūtes veidoja uzbrukumus, un 14. minūtē pēc teicama Džonsona centrējuma kritienā pāri vārtiem ar galvu aizsita Veins Rūnijs. Pēc tam līdzīgs posms bija Itālijai. 25. minūtē Andrea Pirlo ar lielisku piespēli uz soda laukuma robežas atrada Balotelli. Uzbrucējs saminstinājās, ar to pietika, lai Džons Terijs paspētu nobloķēt Balotelli sitienu.

"Manchester City" uzbrucējam vēl viens moments bija 32. minūtē, taču akrobātisks sitiens Hārtam problēmas nesagādā. Tūlīt pat Denijs Velbeks laukuma pretējā galā pēc "sieniņas" ar Rūniju no 17 metriem aizgrieza bumbu pāri labajam augšējam stūrim. Bufons nebūtu glābējs.

Puslaika izskaņu krietni labāka aizvadīja Itālija. Antonio Kasano tālsitienu "paņēma" Hārts. 41. minūtē jāsit iekšā bija Balotelli, taču viņš no pieciem metriem pārsita pāri, pēc tam dusmas izgāžot uz vārtu stabu. Iespējams, sitienu bloķēja aizsargs, jo tika piešķirts stūra sitiens. Pēc pirmā puslaika Kijevā 0:0.

Itālija 2. puslaika sākumā varēja iesist tik daudz, cik pietiktu vismaz pāris spēlēm. No vārtsarga laukuma garām tuvajam stabam aizsita De Rosi. 53. minūtē pie angļu vārtiem bija pamatīgs haoss. Terijs pēc centrējuma nocēla bumbu no Balotelli galvas. Mario mirkli vēlāk sita, Hārts atvairīja ar ceļgalu, bet Montolīvo, neviena netraucēts, pāršāva pāri vārtiem.

60. minūtē Rojs Hodžsons veica divkāršu maiņu. Endijs Kerols nomainīja Velbeku, bet Džeimsa Milnera vietā izgāja Teo Volkots. Piecas minūtes pēc veiktajām maiņām labā pozīcijā nokļuva Ešlijs Jangs. Pussarga sitienu paspēja nobloķēt aizsargi.

Itālija uzbruka daudz vairāk un labu iespēju izveidoja 89. minūtē. Antonio Nočerīno sitienu no neliela attāluma nobloķēja Džonsons. Kompensācijas laika pēdējā minūtē angļiem uzvaru izraut varēja Rūnijs, taču ar akrobātisku sitienu raidīja bumbu pāri vārtiem. 0:0 arī pēc 90 minūtēm un jāspēlē papildlaiks. Pirmo reizi šajā Eiropas čempionātā (pamatlaikā) tika fiksēts bezvārtu neizšķirts.

Alesandro Diamanti 101. minūtē, izpildot centrējumu, trāpīja pa vārtu stabu. Anglija arvien bija ierakusies aizsardzībā, retu reizi mēģinot izveidot pretuzbrukumu. Otrajā pagarinājumā itālieši beidzot dabūja bumbu angļu vārtos, taču Nočerīno bija aizmugurē. 0:0 arī pēc 120 minūtēm, kas nozīmēja tikai vienu – jāsit "pendeles".

Pēcspēles sitienu sērijā Anglija izvirzījās vadībā pēc Montolīvo garām aizsistās "pendeles" un Rūnija trāpījuma, taču savas iespējas neprata izmantot. Jangs trāpīja pa vārtu pārliktni, bet Ešlija Kola sisto bumbu atvairīja Bufons. Itālijai pelnīta uzvara ar 4:2, kas nodrošina pusfināla tikšanos ar Vāciju.

Itālija lielajos turnīros pēcspēļu sitienu sērijās uzvarējusi trīs no astoņām, bet Anglijas bilance: 1-6. Vienīgā uzvara 1996. gada Eiropas čempionātā savās mājās pret Spāniju.

Balotelli 0:1, Džerards 1:1, Motolīvo (garām) 1:1, Rūnijs 2:1, Pirlo 2:2, Jangs (pārliktnis) 2:2, Nočerīno 2:3, Kols (vārtsargs) 2:3, Diamanti 2:4

Brīdinājumi: Bardzalji 82', Madžo 94'Anglija (4-4-2): Hārts, Džonsons, Terijs, Leskots, Kols, Milners (Volkots 60'), Džerards, Pārkers (Hendersons 94'), Jangs, Rūnijs, Velbeks (Kerols 60')Itālija (4-1-3-2): Bufons, Abate (Madžo 90'), Bardzalji, Bonuči, Baldzareti, Pirlo, Markizio, Montolīvo, De Rosi (Nočerīno 80'), Balotelli, Kasano (Diamanti 78')Tiesnesis: Pedru Proensa (Portugāle)